Як навчитися стригти.

Перукарське мистецтво хочуть освоїти багато. Це не тільки ті, хто вирішує пов'язати свою долю з роботою в салоні краси, а й ті, хто хоче навчитися стригти себе, друзів та близьких.
Інструкція
1
Найпоширеніший спосіб навчитися стригти - перукарські курси або школа. У відносно короткий термін вас навчать всіх премудростей перукарського мистецтва - стрижки, фарбування і укладання волосся. Переваги такого навчання у наявності - уроки проводяться майстрами-професіоналами, теорія поєднується з постійною практикою і наочними прикладами, а по закінченню курсів здається кваліфікаційний іспит, за результатами якого видається свідоцтво про закінчення курсів. Цей документ дає вам право працювати в перукарнях і салонах краси. Вибираючи куди піти вчитися, орієнтуйтеся на популярність перукарні школи, раскрученнность та багаторічний досвід якісного навчання випускників.
2
Якщо ви вважаєте теоретичну частину навчання марною тратою часу, спробуйте стати учнем практикуючого майстра. Якщо у вас на прикметі є професіонал, відомий своїми роботами і користується популярністю серед клієнтів, зверніться до нього з проханням навчити вас перукарського мистецтва. Багато майстрів із задоволенням погоджуються навчати талановитих учнів в індивідуальному порядку. Істотним плюсом такого навчання стане повне занурення в практичні заняття і безцінний досвід, так як, по суті, ви стаєте помічником майстра.
3
Найлегшим і економічним способом навчитися стригти стануть відеоуроки та самовчителі. Якщо ви не хочете працювати професійним перукарем, а просто бажаєте навчитися робити укладання або хочете стригти чоловіка і дітей, вам цілком підійде такий варіант. На просторах інтернету і в соціальних мережах ви знайдете масу груп і форумів для новачків, тільки освоюють ази перукарського мистецтва, де в доступній формі викладені елементарні техніки стрижки та способи роботи з ножицями і машинкою.
Стрижка собак сьогодні стала цілком звичним явищем. Багато порід обов'язково потрібно стригти для участі у виставці. До того ж, стрижка додає доглянутий вигляд, полегшує догляд за шерстю, зменшує її кількість в квартирі. А в літню спеку багато вкорочують «шубку» знемагає від спеки вихованцям. Процедура ця недешева, незалежно від того, віддасте ви собачку в салон або приватного майстра. Але можна навчитися стригти і самостійно.
Вам знадобиться
 • - ножиці перукарські з довгими лезами,
 • - ножиці філіровочні,
 • - ножиці з дакругленнимі кінцями,
 • - машинка для стрижки тварин,
 • - насадки для машинки,
 • - пінцет,
 • - ніж для тримминга, або фурмінатор,
 • - колтунорез,
 • - когтерез,
 • - металева гребінець для собак,
 • - щітка-пуходерка,
 • - спеціалізована література,
 • - інтернет,
 • - курси груминга
Інструкція
1
Розрізняють виставкові стрижки і домашні. Для виставки тварина стрижуть відповідно до стандарту даної породи. Як правило, більша частина шевелюри довгошерстою собаки в цьому випадку залишається при ній. Вовни в основному надається потрібна форма. До того ж, правильно виконана виставкова стрижка може приховати недоліки і підкреслити достоїнства екстер'єру тварини. А ось для будинку можна стригти, як забажаєте. Хоч «під лева», хоч «під нуль». Фантазія професійних грумерів в області креативних стрижок не призначених для виставок безмежна. Сьогодні не таке вже диво побачити болонку постригу «під таксу», або кокер-спанієля, підстриженого «під йоркширського тер'єра». Навіть варіантів домашніх стрижок типових для тієї чи іншої породи існує чимало, наприклад, для тих же йорков.
2
Перед тим як вчитися стригти, вирішите - чи будете ви приводити в порядок тільки свого вихованця або хочете займатися стрижкою і грумінг собак професійно. Якщо ви вирішили стати перукарем тільки для свого улюбленця, то почитайте про стрижку саме цієї породи - в спеціалізованих книгах, що описують конкретну породу собак зазвичай є така інформація. Можете звернутися до інтернету - в мережі такої інформації предостатньо. Уважно перегляньте всі сайти, що описують стрижку даної породи, все фото і відео з даного питання. Можете перший раз звернутися до фахівця, попросити дозволити вам бути присутніми при стрижці і подивитися що і як потрібно робити. А потім, озброївшись книгами та іншою інформацією, пробуйте стригти самостійно.
3
Якщо ж ви збираєтеся зайнятися стрижкою і грумінг тварин всерйоз, перед вами теж кілька варіантів. Може бути, ви професійний заводчик, скажімо, спанієлів. У цьому випадку вас цікавлять всі тонкощі догляду за шерстю саме цієї породи. Знову ж таки, дотримуйтесь рекомендацій, наведених вище, а того ж не бійтеся консультуватися з досвідченими заводчиками, фахівцями з кінологічного клубу. Почитайте сайти і форуми професійних заводчиків породи і грумерів. Якщо ж ви хочете стати майстром-універсалом, то найкраще пройти курси груминга. Можливо, після курсів вас навіть працевлаштують. Таке навчання можна пройти при салонах для тварин, іноді при ветеринарних лікарнях. За час навчання ви освоїте особливості екстер'єру різних порід собак, навчитеся контактувати з тваринами, навчитеся в теорії і на практиці методикою стрижки. Єдина проблема - не в кожному місті такі курси є. У Москві і Санкт-Петербурзі, звичайно, вибір величезний, а от у регіонах можете і зовсім нічого не знайти. У будь-якому випадку придбайте книгу Ніни Флерова "Стрижка собак і догляд за їх шерстю". У цьому виданні грамотно і детально описані всі процедури по догляду за вовною собак, наведені докладні описи стрижок для 38 порід собак, у відповідності з міжнародними стандартами. Опис стрижки кожної породи забезпечено зрозумілими зображеннями.
4
Придбайте інструменти для стрижки собаки. Залежно від породи перелік може відрізнятися. Якщо ви збираєтеся лише підтримувати зачіску свого вихованця, то можете обійтися і людської машинкою для стрижки електричної або навіть ручної механічної. Зі спеціальних машинок для тварин для догляду за одним вихованцем цілком достатньо недорогий Moser-Rex 1400, або Andis Safe T-Light (BTFL). А от якщо збираєтеся працювати на потік, то придбайте тільки машинку для стрижки тварин, найкраще роторну. Це може бути Moser Max 1245, Andis AGC 2, Andis AGC Super 2. У комплекті зазвичай є і насадки, але якщо їх немає, купіть окремо. Перукарські ножиці з довгими лезами і філіровочние придбайте в магазині для перукарів, Ножиці із закругленими кінцями - в зоомагазині. Там же обзаведіться гребінцями. Вони повинні бути плоскими і металевими. Візьміть з частими і рідкісним зубами. Щітка-пуходерка стане в нагоді, щоб начесать обсяг, наприклад на вухах або лапах, але для основного розчісування їй користуватися не варто. Якщо ви не рветься в професіонали, придбання фурмінатор невиправдано дорого, достатньо і ножа для тримминга. Але пам'ятайте, що тримминг потрібен не всім породам, а тільки кокер-спанієлі, сеттерів, Жорсткошерста такса, тер'єрам. Когтерез буває у формі щипців або «гільйотини». Вибирайте, який зручний саме вам. А ось колтунорез вибирайте схожий по вигляду на гребінець, а не на граблі.
5
Виділіть для стрижки собаки окрему територію. Це може бути балкон, окрема кімната, двір. Адже шерсть буде летіти всюди. Стіл для даної процедури повинен бути неслизьким, можете постелити гумовий килимок або оббити його тканиною. Не забудьте про хороше освітлення - стрижка процес кропіткий, що вимагає акуратності і точності. У крокової доступності від столу повинна знаходитися електрична розетка або подовжувач. Перед стрижкою обов'язково викуповуйте тварина. По-перше тільки чистої вовни ви зможете надати акуратну форму. По-друге, брудна шерсть дуже сильно затупляє ножиці ножі для машинки. Але врахуйте, що собака повинна бути абсолютно сухою, адже машинка електрична. Можете викуповувати собаку безпосередньо перед стрижкою і висушити феном. Або ж зробити це за 1-2 дні до стрижки.
6
Стрижка тваринного вимагає чималої витримки, терпіння і доброзичливого ставлення до тварин. Адже собаки по-різному реагують на подібні процедури. Одна буде стояти спокійно, інша намагатися втекти зі столу, а третя і зовсім покаже зуби. Причому настрій і поведінку тварини не залежить від того, стригли її раніше чи ні. Вам потрібно навчитися ладити з собакою, справлятися в разі її опору. Якщо собака схильна до агресії, краще надіньте тварині намордник. У салонах і ветлікарні часто стрижуть із застосуванням наркозу. Але якщо ви не маєте ветеринарного або медичної освіти - краще не ризикуйте.