Як визначити, що у дитини коліки.

Після народження травна система дитини ще якийсь час продовжує розвиватися як у функціональному плані, так і в плані мікрофлори. Через недорозвиненість залоз і м'язового шару кишечника часто виникають спазми і утворюються гази, викликаючи здуття і коліки. Щоб допомогти малюкові від них позбутися, необхідно знати певні симптоми.
Інструкція
1
Твердий живіт. Однією з причин кишкових кольок у дітей є велике скупчення газів. Це може бути пов'язано з переїданням і ферментативної недостатністю, тобто ферменти в змозі розщепити тільки певна кількість надійшла їжі. Надлишок же їжі викликає процес бродіння і газоутворення. Це відразу помітно по животу. Він стає твердим на дотик.
2
Пронизливий крик. Спастичне скорочення кишечника зазвичай болісно і на це дитина реагує сильним пронизливим плачем, який неможливо нічим заспокоїти. При спазмі гладкої мускулатури можуть виникнути досить тривалі (до 3 годин) коліки, причому їх початок може бути як під час, так і між прийомами їжі. Таким колік особливо схильні малюки перших 4 місяців життя.
3
Напружені м'язи живота і притягання ніжок до нього. При кольках малюк рефлекторно притягує до живота ніжки. Це свого роду реакція на біль, причому вона характерна і для дорослих.
4
Знижений апетит. Нерідко при кишкових кольках діти відмовляються від їжі, або їдять неохоче. В даному випадку щоб відрізнити кишкові коліки від попадання повітря в шлунок, достатньо за поспостерігати за малюком під час їжі. Як тільки під час їжі він починає кректати, викручуватися і плакати - потримайте його стовпчиком. Якщо після відрижки або відрижки повітрям він заспокоюється і приступає до їжі, то це не колька.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=srSX-NCq-ow
Зверніть увагу
Кишкові коліки у дитини не супроводжуються підвищенням температури, висипом на шкірі, кашлем. Тому при появі цих симптомів слід відразу звернутися до лікаря.
Корисна порада
При частих кишкових кольках необхідна консультація фахівця. Особливо якщо їх поява пов'язана із застосуванням антибіотиків, введенням суміші, соків або прикорму. У даному випадку може допомогти корекція харчування мами і дитини і при необхідності відновлення мікрофлори кишечника за допомогою готових біфідо-і лактобактерій.