Як смачно квасити капусту. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Капуста - цариця осені. Цим овочем запасаються взапас, намагаючись зберегти всі його корисні властивості. Один з найпопулярніших способів зберігання капусти - у квашеній вигляді. Для квашення найкраще підходять білокачанна сорти пізнього строку дозрівання. У деяких господинь є секрети, які з успіхом застосовуються на кухні. Хтось квасить капусту з яблуками, хтось додає буряк, журавлину, хтось обмежується додаванням моркви. Смачна квашена капуста вийде, якщо дотримуватися пропорції цих добавок.
Вам знадобиться
    • на 10 кг нарізаної капусти:
    • - 200 г моркви і 200 г солі;
    • - або 800 г яблук (кислих) і 200 гр солі;
    • - або 200 г журавлини і 200 гр солі.
Інструкція
1
Перш, ніж приступити до підготовки продуктів, необхідно приготувати тару. Це можуть бути скляні ємності, емальовані відра або каструлі. Посуд необхідно обробити - почистити з содою, сполоснути під проточною водою, обдати окропом, потримати кілька хвилин над парою. Так само обробіть поліетиленові кришки.
2
Покришите 10 кг капусти ножем або скористайтеся спеціальною теркою. Складіть нашатковану продукт в емальований посуд. Додайте 200 гр солі - якщо її буде більше, капуста стане жорсткою, якщо менше - м'якою. Точно враховуйте і кількість додаткових інгредієнтів. Візьміть ваги і відкладіть 200 гр моркви. Натріть її на тертці і змішайте з капустою. Можете додати кріп, лавровий лист - продукт буде ароматний.
3
Активний процес бродіння відбувається вперше 6 днів. У цей час важливо підтримувати оптимальну температуру в приміщенні - + 16-20 градусів. Якщо температура в приміщенні більш висока, процес бродіння буде протікати швидше і смак продукту зіпсується. При більш низьких температурах у квашеній капусті з'явиться присмак гіркоти.
4
Після того, як процес бродіння закінчиться, посуд з капустою краще перемістити в більш прохолодне місце, з температурним режимом? 2 градуси. Це необхідно для запобігання утворенню цвілі - капуста стане світлою, вийде хрусткою.
5
В цей же час можна перекласти напівготовий продукт в банки, тільки не закривайте відразу кришками. Утворився в процесі бродіння сік необхідно знімати. Не допускайте осідання піни - забирайте її з поверхні ложкою. Капусту в банках періодично протикати чим небудь гострим, наприклад, спицею або шашличної паличкою.
6
Деякі господині квасять капусту в дні молодика. Хтось займається квашением тільки по «чоловічим» днях - понеділок, вівторок, четвер. Інші тільки по «жіночим» - середа, п'ятниця, субота. Нюансів і секретів приготування квашеної капусти безліч, безліч та існуючих рецептів. Всі вони засновані на дотриманні температурного режиму під час процесу бродіння і додавання оптимальної кількості додаткових інгредієнтів.