Як відновити зображення.

В основному відновлюють старі фотографії, пошкоджені через вік, що має на увазі ретуш. У процесі домальовують відсутні ділянки, видаляють тріщини і подряпини, прибирають жовтизну, інші дефекти. За таким же принципом можна відновлювати й інші зображення.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop або інший графічний редактор;
  • - відскановане у високому дозволі зображення.
Інструкція
1
Якщо зображення має пожовклі плями або ділянки іншого небажаного відтінку, приберіть цю жовтизну. Зайдіть в «Зображення» (Image) - «Корекція» (Adjustment) - «Прибрати насиченість» (Desaturate). Це можна робити тільки з чорно-білими фотографіями.
2
Якщо у фотографії є відірвані куточки або вона пошкоджена в якихось місцях, використовуйте інструмент «клонують штамп» (Clone stamp), щоб відновити загублені ділянки. Натисніть і утримуйте Alt, клікніть по ділянці-зразком, потім відпустіть Alt і проведіть кистю по місцю, яке потрібно зафарбувати. Регулюйте фактуру, розмір, непрозорість і натиск кисті в залежності від ситуації. Беріть якомога частіше нові зразки, що знаходяться близько до корректируемого ділянці.
3
Поряд з Clone stamp використовуйте також інструменти «загоювати кисть» (Healing brush), «Заплатка» (Patch tool). Щоб застосувати Healing brush, затисніть Alt, клікніть по ділянці-зразком, відпустіть Alt і замажте небажаний об'єкт. Щоб застосувати Patch tool, обведіть підлягає виправленню ділянку, щоб він виділився, потім перетягніть виділену область на найближчий ділянку-зразок.
4
Зразок і замінний ділянку вибирайте схожі за колірною гамою і текстурою. Для Healing brush і Patch tool характерно те, що вони не в точності копіюють зразок, як Clone stamp, а адаптують його до оточення. Тому якщо дві області контрастують, кордон буде виглядати неприродно. Ці інструменти добре використовувати для дрібних дефектів - подряпин, цяток, ретуші шкіри тощо.
5
Щоб підправити зображення , на якому дуже багато дрібних подряпин і точок, застосуйте фільтр «Пил і подряпини». Для цього зайдіть в «Фільтр» (Philtre) - «Шум» (Noise) - «Пил і подряпини» (Dust and scratches). Ставте маленькі значення фільтра, інакше зображення стане занадто розмитим. Без особливої потреби краще обійтися без цього.
6
Щоб надати старій фотографії коричневий відтінок, який був характерний для старих фотографій, створіть новий шар. Залийте його коричневим кольором відповідного відтінку: «Редагування» (Edit) - «Заливка» (Fill). Виберіть для нього відповідний режим накладення в панелі шарів (наприклад, «М'яке світло» (Soft light), а потім злийте шари.
7
Щоб додати знімку глибину і контрастність, створіть дублікат шару і виберіть режим накладення Soft light. Або використовуйте інструмент «Рівні» (Levels) у вкладці «Зображення» (Image) - «Корекція» (Adjustment).
8
Наприкінці злийте всі шари і збережіть зображення .
Корисна порада
Краще здійснювати різну коригування на окремих шарах, продублировав базовий шар (натиснувши Duplicate layer).