Як відновити пропущений строк.

Пропущений термін з відкриття та прийняття спадщини можна відновити в судовому порядку. Для цього необхідно звернутися до арбітражного суду з заявою та пакетом документів, що підтверджують поважність причини пропущеного термін а.
Вам знадобиться
  • - заява до суду;
  • - паспорт;
  • - опис спадкової маси;
  • - документи про спорідненість із спадкодавцем;
  • - документи, що підтверджують поважність причини пропущених строків щодо прийняття спадщини.
Інструкція
1
Щоб вступити в права спадкоємця, ви зобов'язані звернутися в нотаріальну контору за місцем останнього проживання спадкодавця із заявою та документами для відкриття справи про спадщину. Якщо вам було невідомо останнє місце проживання спадкодавця, допустимо відкривати справу про спадщину за місцем знаходження основної частки спадкової маси.
2
Терміни прийняття спадщини складають 6 місяців з моменту смерті спадкодавця. Якщо ви не звернулися до нотаріуса в зазначені термін і, вони вважаються пропущеними. Через 6 місяців вся спадкова маса буде розділена між спадкоємцями за законом або заповітом, якщо до цього моменту всі спадкоємці, зачаті за життя спадкодавця, з'явилися на світ.
3
Для відновлення термін ов щодо прийняття спадщини вам доведеться звернутися в арбітражний суд. Подайте заяву із зазначенням причини пропущених термін ов, пред'явіть паспорт, документи про спорідненість із спадкодавцем, опис спадкової маси. Також вам буде потрібно пред'явити документальні докази, що причина по пропуску термін ов прийняття спадщини була поважною.
4
До поважної причини можна віднести: - тривалу хворобу, яку потрібно підтвердити документами з медичної установи; - відбування термін а покарання у виправно-трудовій колонії; - проживання в іншій країні; - тривале відрядження ; - відсутність відомостей про смерть спадкодавця.
5
Суд може визнати інші причини досить поважними для відновлення термін ов успадкування. На підставі постанови, винесеної судом, термін і прийняття спадщини відновлять. Розділена між спадкоємцями спадкова маса підлягає перегляду з урахуванням появи ще одного спадкоємця, якому за законом покладена рівна частка майна або та частка, яка вказана в заповіті.