Як накрахмалить бинт.

Накрохмалені бинти використовуються для виготовлення ручних виробів, лабораторних робіт і в медичних цілях. Нерідко діти приходять і оголошують, що їм в школу потрібен саме накрохмалений бинт, а звичайний не підійде. Розгубленість батьків в цей момент змінюється думкою, а як же накрохмалити бинт. Крохмалем він, так само, як і будь-яка інша тканина.
Інструкція
1
Поставте літр води на плиту і доведіть до кипіння.
2
Розведіть столову ложку крохмалю в холодній воді і влийте тонкою цівкою, при безперервному помішуванні, в киплячу воду. Має вийти щось на зразок киселю, але без цукру.
3
Остудіть до температури 30-40 градусів.
4
Розгорніть бинт і опустіть в отриману густу масу.
5
Дістаньте бинт і злегка відіжміть. Полоскати у чистій воді непотрібно.
6
Розправте і повісьте на мотузку до повного висихання.
7
Бинт пропрасуйте праскою і згорніть в рулончик. Процес закінчено.
Корисна порада
Якщо потрібен накрохмалений бинт в медичних цілях, то візьміть стерильний. Звичайний в цьому випадку не підійде.
Іноді лікарі рекомендують використовувати накрохмалені бинти для проведення перев'язок. Але не поспішайте за ними в аптеку, так як бинти вам доведеться крохмалити самостійно через відсутність їх у продажу. Але не переживайте, купите бинт або марлю і пачку крохмалю. Можете приступати до нескладної процедурі.
Вам знадобиться
  • - стерильний бинт;
  • - крохмаль;
  • - каструля;
  • - вода;
  • - праска.
Інструкція
1
Налийте літр чистої води в каструлю і поставте її на плиту до закипання. Поки вода гріється, розведіть крохмаль. Візьміть 1-2 столові ложки будь-якого крохмалю і висипте його в склянку холодної води. Ретельно перемішайте.
2
Після того як вода закипіла, влийте в неї тонкою цівкою розведений крохмаль. Не забувайте періодично помішувати, інакше не тільки утворюються грудки, але і густа маса може пригоріти ко дну ємності. Можете використовувати навіть міксер або віночок. У вас повинна вийти маса, що нагадує звичайний кисіль, хіба що несолодка.
3
Поставте «кисіль» остигати доти, поки він не придбає температуру 30-40 градусів. Звичайно, можна використовувати і гарячий, але при зануренні бинта в рідину ви можете обпектися, та й віджимати його буде неможливо.
4
Перш ніж змочувати бинт в приготованому розчині, розгорніть його. Занурте в "кисіль" і зачекайте кілька хвилин. Після цього злегка відіжміть і просушіть. Полоскати бинт в чистій воді не потрібно, інакше всі ваші праці можна вважати марною тратою часу. Не забудьте його розправити, інакше після висихання зробити це буде досить проблематично, особливо якщо ви робили міцний розчин крохмалю.
5
Пропрасуйте бинт праскою з двох сторін. Функцію «пар" не включайте. Акуратно згорніть бинт в рулон і покладіть в чистий мішечок. Роботу можна вважати закінченою.
Зверніть увагу
Чи не кладіть багато крохмалю, бинт вийде занадто жорстким і для проведення перев'язки не підійде. Краще використовуйте картопляний крохмаль, але якщо у вас є кукурудзяний, то покладіть його трохи менше.
Корисна порада
Краще використовуйте стерильний бинт або марлю, особливо якщо перев'язки робляться на відкритих ранах. Але не завжди потрібні саме накрохмалені бинти, поговоріть про це з вашим лікарем, можливо, підійде і звичайний стерильний.