Як вивчитися на машиніста. Як влаштуватися машиністом в ржд.

Одна з найбільш затребуваних вакансій у сфері транспорту - це водій, зокрема, машиніст електропоїзда. Але для освоєння цієї спеціальності потрібне спеціальне навчання, яке можна пройти в одному з середніх навчальних закладів.
Вам знадобиться
  • - атестат про середню освіту;
  • - сертифікат про здачу ЄДІ або ДПА;
  • - медична довідка;
  • - фотографії.
Інструкція
1
Поступите в середній спеціальний навчальний заклад (ссузів) за фахом - коледж або технікум залізничного транспорту. Такі навчальні заклади є в багатьох містах. Для вступу необхідно мати загальне або повну середню освіту. У першому випадку термін навчання становитиме 4, а в другому - 3 роки.
2
Підготуйте документи для вступу. Крім атестата, вам потрібно буде надати результати ЄДІ (ДПА, якщо ви закінчили тільки дев'ять класів). Для майбутніх машиністів досить показати свої оцінки в обов'язкових дисциплінах - російською мовою та математики. Також знадобиться медична довідка, що видається в школі, і фотографії паспортного формату.
3
Передайте зібрані папери в приймальну комісію навчального закладу. Там ви напишете заяву, а також вам буде призначено співбесіду. В процесі цієї бесіди з педагогами ви повинні будете аргументувати своє рішення в надходженні на певну спеціальність.
4
При схваленні вашої кандидатури знайдіть її у списку зарахованих, який публікується керівником технікуму після перевірки всіх отриманих заяв від абітурієнтів. Їли вам не вистачить місць, оплачуваних за рахунок бюджету, ви можете вибрати платну форму навчання. В цьому випадку укладається договір між навчальним закладом і учням (або його батьками, якщо він неповнолітній).
5
Якщо ви хочете прискорити процес отримання спеціальності, отримаєте направлення на прискорені курси підготовки машиністів. Зазвичай це можна зробити в тому випадку, якщо ви вже працюєте на залізниці, наприклад, в якості слюсаря. В цьому випадку ваше навчання займе близько півроку. Цей варіант найбільше підходить вже дорослим людям, що мають спеціальність.
Зверніть увагу
Не слід відразу ж після навчання розраховувати на отримання посади машиніста. Для накопичення досвіду деякий час ви повинні пропрацювати як його помічник.