Як самостійно наклеїти шпалери. поклейка вінілові шпалери на флізеліновій основі.

В даний час з'явилося безліч різних облицювальних матеріалів для оформлення стін, але шпалери і раніше зберігають свою популярність. Перш ніж приступити до обклеювання шпалер, необхідно ретельно очистити поверхню стін і, якщо потрібно, вирівняти.
Вам знадобиться
  • - шпалери;
  • - клей;
  • - вода;
  • - валик;
  • - ганчірка;
  • - відро;
  • - рівень;
  • - ніж.
Інструкція
1
Після того як стіни будуть очищені і вирівняні, приступите до розведення клею. Розведіть клєйовий складу відповідно до рекомендацій, зазначених на упаковці. Приготованим клеєм, розведеним водою на 20%, ретельно прогрунтуйте стіни. У більшості випадків клей необхідно наносити і на зворотну сторону шпалер, виняток становлять тільки флізелінові шпалери .
2
Перш ніж приступити до наклеювання шпалер, закрийте всі вікна та двері. Провітрювати приміщення можна буде тільки після повного висихання шпалер.
3
Для розкрою покладіть шпалери лицьовою стороною вниз і розріжте на полотна. Довжина полотна повинна бути дорівнює висоті стіни плюс напуск. Напуск становить близько 10 сантиметрів. Також велике значення на правильний розкрій шпалер грає малюнок. Якщо шпалери містять великі візерунки, вони не повинні обрізатися у верхній частині полотна. Обов'язково при розкрої поєднуйте візерунки на стику полотен. Для цього покладіть два полотна поруч так, щоб малюнки збігалися.
4
Коли шпалери розкрою, приступайте до нанесення на них клею. Покладіть полотна шпалер у вигляді стопки лицьовою стороною до столу або підлозі. Потім, висуваючи по одному полотну, наносите клей на тильну сторону шпалер. Після нанесення клею дайте шпалерам трохи полежати, щоб вони просочилися. Для цього подверніте верхню частину полотна на 2/3 довжини, а нижню на 1/3.
5
Якщо ви будете клеїти шпалери внахлест, перше полотно клейте від вікна. Якщо ж встик, перше полотно можете клеїти від будь-якого кута. Так як рівні кути в наш час зустрічаються рідко, зробіть невеликий напуск на суміжну сторону. Обов'язково проведіть вертикальну лінію від стелі до стіни. Таку лінію можна зробити за допомогою схилу або рівня, вона забезпечить більш рівне і легке обклеювання стін шпалерами. Далі покрийте стіну клейовим розчином і приступайте до обклеювання. Візьміть полотно за верхній край, акуратно розгорніть і притисніть до стіни. Полотно має бути вирівняно по вертикальній лінії. Також рекомендується залишати невеликий напуск на стелю.
6
Приклеюючи полотно, стежте за появою повітряних бульбашок - їх потрібно розгладжувати за допомогою сухої ганчірки або валика. Після наклеювання акуратно обріжте напуски шпалер зверху і знизу.
7
Наступні листи готуються і приклеюються таким же чином. Різниця є лише в тому, що вертикальна лінія не потрібна, а місця стиків шпалер необхідно прокатувати гумовим валиком.
8
Віконні і дверні отвори обклеювати спочатку з одного боку, потім залишки від шпалер над і під отворами. Слідкуйте за тим, щоб візерунки збігалися на полотнах при обклеюванні стін. Після цього клеїться цілісне полотно з іншого боку прорізу.
9
При висиханні шпалер не допускайте виникнення протягів і сильного перегріву приміщення.