Як вставити диск в комп'ютер.

Диск - знімний носій інформації. На ньому можуть міститися програми, текстові, графічні та музичні файли, відео. Зазвичай у користувача не виникає проблем з тим, щоб вставити диск в комп'ютер, але можуть бути нюанси.
Інструкція
1
Для того щоб вставити диск в CD або DVD-привод, натисніть на корпусі системного блоку або на пульті дистанційного керування кнопку Eject (у перекладі з англійської - викидати, виштовхувати). Покладіть диск на виїхала деку таким чином, щоб сторона з інформацією була звернена вниз, знову натисніть на кнопку Eject або злегка підштовхніть деку в сторону корпусу комп'ютер а.
2
Якщо ви не можете вставити диск, переконайтеся, що пристрій фізично підключено. У тому випадку, якщо шлейфи знаходяться в потрібних гніздах, а сумнівів у правильності їх під'єднання не виникає, скористайтеся компонентом «Диспетчер пристроїв». Можливо, в настройках CD/DVD-ROM для даного обладнання стоїть значення «Вимкнено».
3
Натисніть кнопку Windows або кнопку «Пуск» і відкрийте «Панель управління». У категорії «Продуктивність і обслуговування» виберіть значок «Система». Інший варіант: перебуваючи на робочому столі, клікніть по елементу «Мій комп'ютер» правою кнопкою миші. У контекстному меню виберіть пункт «Властивості». Також ви можете відразу вибрати у випадаючому меню пункт «Диспетчер пристроїв» (те ж саме можна зробити, звернувшись до компоненту через пункт «Мій комп'ютер» в меню «Пуск»).
4
Якщо ви викликали вікно «Система», перейдіть у вікні на вкладку «Обладнання» і натисніть кнопку «Диспетчер пристроїв» в однойменній групі, відкриється додаткове вікно. Якщо ж ви спочатку вибрали в контекстному меню пункт «Диспетчер пристроїв», шукане вікно буде доступно відразу.
5
Знайдіть у списку гілку DVD і CD-ROM дисководи і розгорніть її, натиснувши на значок «+». Клацніть правою кнопкою миші по назві вашого пристрою для читання дисків і виберіть у спадному меню пункт «Властивості». У вікні властивостей відкрийте вкладку «Загальні» і за допомогою списку в групі «Застосування пристрої» встановіть значення «Цей пристрій використовується (включено)». Підтвердіть свій вибір кнопкою OK і закрийте вікна.
Щоб не помилитися при виборі нового жорсткого диска, необхідно дотримуватися певних правил. Природно, потрібно вміти правильно підключати вінчестер до комп'ютера. Інакше можна зіпсувати не тільки жорсткий диск, але й інші пристрої ПК.
Вам знадобиться
  • - Перехідник IDE-SATA.
Інструкція
1
Почніть з визначення роз'ємів, які використовуються для підключення жорстких дисків. Це можуть бути порти IDE і SATA. Вимкніть комп'ютер і відкрийте кришку корпусу системного блоку. Якщо ваш вінчестер підключений через вузький канал, то придбайте новий SATA-диск. Якщо для з'єднання вінчестера з материнською платою використовуйте багатожильний широкий роз'єм, значить вам потрібен жорсткий диск з портом IDE.
2
Зверніть увагу на тип харчування жорсткого диска. Це може бути білий чотирьохканальний порт або чорний широкий роз'єм. Деякі моделі материнських плат дозволяють підключати одночасно обидва типи жорстких дисків. Зазвичай в таких ситуаціях канал IDE призначений для підключення DVD-приводу, але він може бути використаний і для роботи з жорстким диском. Придбайте спеціальний перехідник SATA-IDE, якщо вам потрібно підключити вінчестер певного формату.
3
Встановіть жорсткий диск у спеціально відведене для цього гніздо. Закріпіть пристрій за допомогою шурупів. Підключіть необхідні роз'єми. При роботі з новими материнськими платами краще підключати основний вінчестер до каналу SATA1. Увімкніть комп'ютер. Відкрийте меню BIOS. Перейдіть до пункту Boot Options. Переконайтеся в тому, що завантаження буде виконана з того вінчестера, на якому встановлена операційна система. Якщо ви використовуєте жорсткі диски різних типів, то переконаєтеся в тому, що пункт SATA/IDE Mode активний. В іншому випадку один з дисків може не визначитися. Перезавантажте ПК.
4
Після входу в операційну систему відкрийте меню «Мій комп'ютер». Дочекайтеся автоматичного визначення підключеного обладнання. Виконайте форматування нового жорсткого диска. Це необхідно для правильної роботи пристрою.