Як в'язати дитячі шкарпетки. Як в'язати дитячий носок з картинками.

Затишні вовняні шкарпетки - це практичний одяг, яка прекрасно зберігає тепло і захищає ноги малюка під час тривалих зимових прогулянок. При виготовленні дитячих в'язаних виробів важлива не тільки краса, а й простота роботи. Необхідно швидко оновлювати гардероб слідом за ростом його господаря. Прості шкарпетки для дитини нескладно виконати всього на двох в'язальних спицях.
Вам знадобиться
  • - дві прямі спиці;
  • - м'яка меланжева пряжа;
  • - циганська голка;
  • - нитка контрастного кольору;
  • - гачок;
  • - 4 помпона.
Інструкція
1
Виміряйте стопу дитини кравецьким метром і розрахуйте щільність в'язання на зразку полотна 10 на 10 см, виконаного панчішної в'язкою (лицьові петлі - з «обличчя» роботи, виворітні - з вивороту). Так ви з'ясуєте необхідну кількість початкових петель.
2
В'язати шкарпетки на двох спицях ви будете з середини стопи і зробите всього одну деталь крою, яку потім потрібно зшити. Для початку наберіть петлі і зв'яжіть полотно шириною в половину устілки. Щоб не помилитися в розмірі, регулярно робіть примірки або звіряйтеся зі своїми розрахунками.
3
Приступайте до верхньої частини виробу. Відзначте центральну пару петель на полотні контрастною ниткою. З правого та лівого боків від цієї позначки ви будете послідовно скорочувати петлі для формування миска і підйому носка.
4
Працюйте в такій послідовності. Приміром, у вас на спицях всього 138 петель. Зніміть кромочную, як якщо б це була звичайна лицьова петля; наступні 66 петель зв'яжіть еластичною гумкою 1х1 - чергуються лицьові і виворітні петлі.
5
Пров'яжіть наступну пару петель спільно лицьової, вводячи робочу спицю за передні стінки нитяних дужок. Сусідню пару виконайте також спільно лицьової, але тепер вив'язувати її за задні стінки. Таким чином, по лінії убавок врізнобіч деталі ляжуть акуратні «доріжки» з похилих петель.
6
Продовжуйте в'язати носок гумкою (66 петель) і закінчите робочий ряд кромочної петлею.
7
Починайте виворітну сторону в'язання. Робіть її згідно основного візерунку: кромочная, 65 петель гумкою; пара петель спільно пров'язуються виворітного за задні нитки; подальша пара - виворітного за передні нитки; 65 петель візерунка, і ряд завершується кромочної.
8
Працюйте за зразком (див. Кроки №№ 5 і 6), поки не виконаєте мис носка і підйом потрібної висоти. У наведеному прикладі це приблизно 10 см полотна. Після цього в одному з рядів зробіть рівномірні надбавки, збільшивши роботу на 6-8 петель.
9
Зв'яжіть верх дитячого носка - пряме полотно гумкою або хусткової в'язкої (в кожному ряду - лицьові) в 5-6 см заввишки. За зразком одного виробу зробили другу, парне.
10
Складіть готові деталі крою навпіл по намітки контрастною ниткою, виверніть навиворіт і виконайте з'єднувальний трикотажний шов зверху вниз. Намагайтеся не стягувати стібки, щоб не деформувати вироби.
11
Виверніть готові шкарпетки в наявності, розправте і отпарьте. Сформуйте відвороти і прикрасьте на свій смак. Для декору і кращої фіксації можна зробити зав'язку з помпонами.
12
Зв'яжіть ланцюжок з повітряних петель і виконайте один ряд стовпчиків без накиду. Просмикніть зав'язку під відворотом носка за допомогою гачка і прикріпіть помпони на її кінці.
Корисна порада
Щоб не витрачати час на додаткові прикраси, для в'язання дитячих шкарпеток рекомендується вибрати меланжеву (різнокольорову) пряжу.