Як в'язати пончо на спицях. Як зв'язати пончо по колу.

Традиційна латиноамериканська одяг - пончо - не сходить з модних подіумів. Актуальність вироби пояснюється не тільки стильною етнічної складової, але й зручністю і практичністю. Оригінальні накидки універсальні - їх можна носити зі спідницею і брюками; з черевиками та елегантними туфлями; на вихід і на щоденні прогулянки. В'язальниць привертає простота крою - не випадково назва « пончо » (poncho) перекладається з мови одного з індіанських племен як «ледачий».
Вам знадобиться
  • - сантиметр;
  • - дві прямі спиці (№№ від 5 до 15);
  • - товста пряжа декількох кольорів;
  • - велика гудзик;
  • - гачок;
  • - циганська голка;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Спочатку форма «індіанської» накидки складалася всього з однієї деталі - великого прямокутника. Зараз існує безліч простих і складних способів в'язати пончо . Починаючої умільці можна рекомендувати незбиране полотнище із запахом і застібкою. З'ясуйте необхідну ширину вироби, розрахуйте щільність свого в'язання та наберіть необхідну кількість петель на прямі спиці.
2
Спробуйте виконати прямокутну накидку модною великою в'язкою - на спицях № від 5-6 до 15. Пряжу підберіть відповідної товщини. Простота викрійки зажадає від вас продумати дизайн пончо - краса і ексклюзивність виробу буде залежати від забарвлення і візерунка.
3
При великій в'язанні не слід робити хитромудрих рельєфів, інакше річ буде виглядати грубо. Рекомендується вибрати хусткової в'язки (в лицьових і виворітних рядах - тільки лицьові петлі); пряжу можна використовувати двох- або багатобарвну і послідовно чергувати смуги різних кольорів.
4
Зв'яжіть прямокутне полотно необхідного розміру і закрийте петлі останнього ряду. Отпарьте пончо , висушіть і акуратно складіть на столі куточком. Середину зафіксуйте за допомогою великої декоративної гудзики.
5
Фурнітуру можна обв'язати за допомогою гачка пряжею одного з основних кольорів в'язаній накидки. Обмотайте нитку навколо пальця і оповте вийшло кільце стрижнем гачка. Зробіть першу повітряну петлю, потім ще одну нитяну дужку для підйому на перший кругової ряд.
6
Зробіть по колу 6 простих стовпчиків без накиду і затягніть в'язаний гурток, смикнувши за вільний кінець робочої нитки. У середині круглого полотна не повинно виявитися помітного отвори.
7
Продовжуйте в'язати кругове полотно. Для цього на початку кожного ряду робіть підйомну петлю, потім з кожного стовпчика нижчестоящого ряду вив'язувати відразу пару таких же стовпчиків. Кожне коло замикайте з'єднувальним напівстопчиком.
8
Коли верхня частина чохла стане за розміром гудзики, покладіть її верхньою частиною на виворітну сторону полотна і продовжуйте обв'язувати. На ребрі фурнітури зробіть кругової ряд без додатків.
9
Починайте затягувати полотно - робити рівномірні убавкі: стовпчик без накиду; Наступного стовпчик пропустіть; ще стовпчик без накиду і далі за зразком, поки гудзик повністю не сховається в чохол.
10
Відірвіть робочу нитку, залишивши "хвостик" приблизно в 15 см. Всуньте в нього голку і обв'яжіть ґудзик по периметру акуратним ручним швом «уперед голку». Затягніть вузол і сховайте обрізок нитки з виворітного боку чохла.
11
Пришийте гудзик на запах пончо і прикрасьте кромку готового виробу різнобарвною бахромою. Для цього змішайте залишки різнокольорових робочих ниток і сформуйте їх них пучки довжиною в 21 см (10 см на дві сторони прикраси і запас на вузол).
12
Просмикніть гачком нитки по краях полотнища і зав'яжіть вузлики. При необхідності підрівняйте «індіанську» бахрому - і просте в'язане пончо готово.
Популярні в 70-і роки пончо знову в моді. Але традиційний крій набув нових рис. Взявшись за в'язання пончо, ви можете слідом за відомими дизайнерами сміливо дати волю фантазії. Розглянемо кілька базових варіантів.
Вам знадобиться
  • Відповідна пряжа, спиці.
Інструкція
1
Пончо без шва. Смугу шириною 58-60 см з'єднуємо в кільце, виділяємо 4 петлі через рівні проміжки і в'яжемо на панчішних спицях лицьовими рядами. У кожному непарному ряду виконуємо додавання з правої і з лівої сторін від зазначеної петлі. В ряду вийде 8 збільшень. У парних рядах треба провязать прібавкі.Последніе 3-4 см в'яжемо двостороннім малюнком. Край вироби варто прикрасити кистями. Можна для розділяє клини лінії виділити довільну кількість петель і зв'язати будь-яку фасонну смугу, яку використовують у виробах «реглан». Добре б оформити горловину оборкою, коміром, зав'язкою з китицями.
2
Пончо зі швом. В'яжемо смужку шириною від 38 до 40 см. Ділимо її на 4 однакові частини, в'яжемо полотно і лицьовими, і виворітними рядами. При цьому в особових рядах, по ліву і праву сторону від трьох зазначених петель і близько крайових петель, виконуємо додавання. У виворітних рядах прибавки провязиваем.У нас вийшов квадрат з розрізом по одній з діагоналей. Тепер можна вшити довгу блискавку в розріз. Добре вийде, якщо нижню частину розрізу зшити, а верхню оформити або застібкою, або короткою блискавкою.
3
Пелерина. Зв'язавши 15 см полотна, змінюємо ритм додатків. Робимо 8 додатків в кожному 6-му або 4-му ряду. Виріб буде розширюватися більш плавно. Отримаємо щось, схоже на пелеріну.Застежку і горловину оформляємо аналогічно попереднім варіантам.Пончо - це модний і стильний одяг. В'язати його зовсім не важко. Ця ексклюзивна річ може стати як прикрасою вашого власного гардеробу, так і відмінним подарунком для подруги.