Як визначити згортання крові.

Згортання крові є життєво необхідним процесом, який рятує людину від обширної крововтрати. Визначення час згортання виробляється в лабораторних умовах поліклініки різними методами.
Вам знадобиться
  • - направлення на лабораторні аналізи.
Інструкція
1
Щоб визначити час згортання крові, зверніться до дільничного лікаря і отримаєте направлення на проведення лабораторних досліджень. Перед будь-яким видом оперативного втручання, при підозрі на порушення згортання крові всіх пацієнтів направляють на даний аналіз.
2
В лабораторії вам проведуть аналіз на згортання нестабилизированной крові за методом Лі і Уайту. Для цього візьмуть з вени в першу пробірку 1 мл крові, потім у другу і третю поперемінно будуть брати таку ж кількість венозної крові. Все пробірки поставлять на водяну баню і кожні 30 секунд будуть нахиляти під кутом 70 градусів. Повний час згортання засекут на секундомірі. Нормальний суммирующий показник згортання крові в кожній пробірці становить 8-12 хвилин.
3
При варіаціях даної методики час згортання крові визначається при кімнатній температурі без використання водяній лазні. Пробірки з венозною кров'ю затикають гумовими пробками і постійно перевертають вгору-вниз. При цьому нормальними вважаються показники за підсумованого підрахунку 12-16 хвилин.
4
Мікрометодом використовується в тих випадках, коли у пацієнта в силу різних причин неможливо отримати достатню кількість венозної крові, тому беруть 0,2 мл, поміщають у пробірку і перевіряють згортання при температурі 37 градусів без перемішування. Нормальними вважаються результати згортання протягом 5 хвилин.
5
Макрометод заснований на тих же трьох пробірках, в які по черзі поміщають по 1 мл венозної крові. Час згортання при кімнатній температурі становить від 4 хвилин 55 секунд до 11 хвилин 55 секунд - ці показники вважаються нормальними. Тест має меншу точністю, ніж класичний метод по Лі і Уайту, але, тим не менш, використовується донині.
6
Визначення згортання крові за методом Бюркера засноване на проведенні аналізу крові з пальця. Час згортання крові у здорових пацієнтів одно 5-6 хвилинам.
Зверніть увагу
Аналіз крові на згортання (коагулограма, гемостазиограмма) - необхідний етап дослідження згортання крові в тих ситуаціях, коли пацієнта чекає деяка втрата крові. Показання для призначення аналізу крові на згортання Аналіз дозволяє виявити недостатню або, навпаки, надлишкову здатність крові до згортання.
Корисна порада
Аналіз на здатність згущуватися крові (лабораторна коагулограмма) - це дуже важливе дослідження фактичного стану згортання крові. В нашому медичному центрі для більш точної діагностики та з метою одержання розширених значень показників крові Ви можете провести аналіз ПТІ (зарубіжний аналог - аналізу крові МНО). Прогресивний аналіз крові ПТІ - це визначення протромбінового індексу, який з максимальною достовірністю показує рівень згортання крові.