Як промити радіатор газової колонки. радіатор газових колонок.

Причиною забруднення радіатора газової колонки є утворення в ньому накипу. Як наслідок, в крані гарячої води зменшується напір, і знижується її температура. Промити радіатор можна, використовуючи підручні засоби.
Вам знадобиться
  • - садовий обприскувач;
  • - шланг ПВХ;
  • - два хомутика;
  • - засіб для видалення накипу (наприклад, «Сіліт»);
  • - відро.
Інструкція
1
Перекрийте подачу газу. Закрийте вентиль входить водопровідної труби. Відкрутіть його так, щоб вода залишилася перекритою, а вхід на колонку був вільним. Краще це робити вдвох. Одна людина відкручує вентиль, а другий підставляє під вхід з колонки відро, так як з труби піде вода.
2
Промийте радіатор газової колонки таким способом. Заткніть носик крана на кухні або у ванній пробкою і поверніть кран холодної води. При цьому вода піде через колонку у зворотний бік, промиваючи радіатор.
3
Зливайте воду у відро. Дочекайтеся, поки вона піде з колонки без домішок механічних частинок, а потім приступите до видалення накипу в радіаторі.
4
Візьміть садовий обприскувач і відкрутіть на ньому ковпачок. Відріжте від ковпачка кінчик з бічними отворами. Надіньте на вийшло отвір шланг ПВХ і затисніть його хомутиком.
5
Приєднайте інший кінець шланга до труби, що входить в колонку. Закріпіть його хомутиком. Налийте в ємність обприскувача воду і засіб для видалення накипу в кількості, зазначеній в інструкції до цього засобу.
6
Прикрутите ковпачок до ємності. Закрийте кран гарячої води. Закачайте в колонку приблизно третина ємності обприскувача. Іншу частину засоби закачуйте приблизно в п'ять прийомів з інтервалом у кілька хвилин. Спускайте тиск в трубі перед кожною закачуванням, відкривши кран гарячої води.
7
Накип буде видалена, коли шипіння від дії хімічних речовин в змійовику радіатора припиниться. Підключіть колонку до водопроводу. Відкрийте кран і зливайте воду до тих пір, поки вона не буде чистою.
Зверніть увагу
Для того щоб попередити утворення накипу в радіаторі газової колонки, виробники рекомендують отримувати воду потрібної температури, не змішуючи гарячу і холодну воду за допомогою змішувача, а встановивши необхідну температуру за допомогою селектора. Якщо він відсутній, в цьому випадку після вимкнення колонки зливайте гарячу воду з радіатора, просто відкривши кран.
Корисна порада
Щоб в газовій колонці при експлуатації не утворювалася сажа, один раз на два місяці знімайте облицювання колонки і тонким пензликом ретельно очищайте внутрішні поверхні від пилу.
Дії з обслуговування газової колонки, що супроводжуються розбиранням її основних частин, слід проводити тільки при повному відключенні апарату. Всі вентилі на трубах, що подають газ і воду, повинні бути перекриті, також слід вийняти батареї живлення, якщо в колонці використовується п'єзоелемент.
Інструкція
1
Чистка горелкі.Для очищення пальника першим ділом відключіть апарат і перекрийте надходження газу.
2
Демонтуйте ручки, облицювання, зніміть пальник і відключіть від неї колектор. Щіткою кошторисі пил з зовнішніх поверхонь пальника і колектора, вологою ганчіркою протріть останній.
3
Невеликим йоршиком прочистите внутрішні частини пальника. Очистіть електроди свічки і датчика наявності полум'я від нагару і зачистите їх контакти. Ретельно промийте внутрішні секції пальника і її поверхню.
4
Прополощіть проточною водою, просушіть і встановіть на місце. Зміст конфорки в чистоті захистить теплообмінник від забруднення сажею і збільшить термін експлуатації.
5
Чистка теплообменніка.Прі забрудненні теплообмінника потрібно провести його чистку, а також очищення труб, коли в них утворився накип.
6
Щоб прибрати сажу, потрібно зняти теплообмінник і опустити в гарячий розчин мила або іншого миючого средства.Продержіте деталь 10-15 хвилин і зробите очистку верхньої та нижньої поверхонь м'якою щіткою. Прополощіть сильним струменем води, при необхідності повторіть ці дії.
7
Для ліквідації накипу зніміть теплообмінник і помістити у велику ємність. Підготуйте 10% розчин лимонної кислоти (100 грамів кислоти на 1 літр теплої води). Залийте в трубопровід теплообмінника підготовлений розчин і залиште на 10-15 хвилин, потім злийте. Ретельно промийте трубопровід водою, при необхідності повторіть процес.
Зверніть увагу
В умовах інтенсивної роботи апарату при підвищеної запиленості чищення може знадобитися частіше, ніж один раз на рік. Адже при накопиченні пилу на внутрішніх вузлах і деталях колонки можливо її займання.
Корисна порада
Чистку краще довірити працівникові газової служби. Забороняється застосовувати для очищення миючі засоби агресивної дії або бензин.