Як в'язати павутинкою шаль. в'язання хустки павутинки гачком схема.

Тонкий ажурний пухову хустку або шаль зігріє, прикрасить наряд і додасть своїй власниці особливу чарівність. Шаль-павутинка може стати чудовим аксесуаром, незабутнім подарунком і навіть допомогти при хворобах суглобів.
Вам знадобиться
  • - спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Щоб зв'язати павутинку, візьміть козячий пух (пряжу) і спиці з обмежувачами на кінцях (№ 2-2,5). Вони зможуть запобігти зісковзування петель, які будуть вельми великими під час в'язання.
2
Щоб ажурна шаль вийшла повітряної, підберіть найтоншу пряжу. Краще, якщо вона буде ручного прядіння, але цілком підійде також ангорка і кід-мохер. Майже всі шалі-павутинки в'яжуться хусткової в'язкою, тобто лицьові і виворітні ряди вив'язують за допомогою лицьових петель. Щоб не допустити помилок з щільністю в'язання павутинки, спробуйте для початку зв'язати зразок. Таку шаль потрібно в'язати пухко за допомогою товстих спиць.
3
Виберіть один з численних візерунків: «косорядкі», «горошок», «червонкамі», «рибки» і т.д. Цікаві та незвичайні схеми в'язання шалі-павутинки можна подивитися на спеціалізованому форумі або на одному з сайтів, присвячених в'язання.
4
Починайте в'язання з кромки. Наберіть петлі в кількості 21 штуки. До складу першого ряду входять 5 лицьових петель, 2 виворітних і 13 лицьових. Виконайте одну протяжку, тим самим збільшуючи ряд на 1 петлю. Починайте в'язати, слідуючи обраної схемою і використовуючи в кожному другому ряду протяжку (на початку ряду). У результаті повинна вийти похила кромка. Вив'язувати павутинку за схемою до тих пір, поки вона не буде становити половину готової шалі.
5
Далі в'яжіть, відображаючи дзеркально першу половину в'язки, у зворотному напрямку. При цьому на парних рядах зменшуйте по петлі, а не додавайте, як це робилося раніше. Останній ряд петель закрийте прямо. Пов'язану шаль акуратно виперіть без використання порошку (бажано з шампунем) і просушіть, що не викручуючи.
Зверніть увагу
Зв'язати шаль павутинку досить непросто. На в'язання такого хустки навіть майстрині можуть витратити до двох тижнів часу. Існує думка, що справжня і якісна павутинка повинна легко протягується крізь обручку. Крізь колечко зазвичай проходять найтонші шалі. Однак чим пов'язана шаль тонше, тим гірше вона буде зберігати тепло.