Як витягнути кліща.

Кліщі живуть у змішаних або в листяних лісах. Ці, на перший погляд, безневинні комахи можуть заразити людину кліщовим енцефалітом, який завдає нищівного удару на здоров'я. Чим раніше ви помітите кровососа і витягнете його, тим менше шансів захворіти.
Вам знадобиться
  • - гумові рукавички або целофановий мішок;
  • - масло;
  • - нитка;
  • - спирт або йод.
Інструкція
1
Зверніться до лікарні, якщо у вас є така можливість. Лікар не тільки витягне кліща найбільш безпечним способом, але і запропонує вам поставити вакцину імуноглобуліну. Якщо у вас немає страховки від кліщового енцефаліту, вам доведеться заплатити за ін'єкцію.
2
Одягніть гумову рукавичку на руку або обмотайте пальці целофановим мішком. Акуратно візьміть кліща за тулуб і потягніть його злегка вгору, а потім як би закиньте тому. Намагайтеся не розчавити комаха. Але, на жаль, не завжди цей спосіб витягти кровососа допомагає.
3
Змастіть місце укусу олією, краще всього підходить машинне, але якщо його немає під рукою, скористайтеся будь-яким іншим. Таким чином, ви перекриєте надходження кисню кліщу, і він почне поступово виходити. Як тільки хватка ослабне (через 5-10 хвилин) потягніть його пінцетом або пальцями. Якщо все пройшло успішно, спаліть кліща , щоб він повторно не вибрав вас своєю жертвою.
4
Якщо нічого не допомагає, скористайтеся ниткою. Обмотайте головку кліща , зав'яжіть вузол і починайте повільно тягнути вгору і вбік.
5
Обробіть місце укусу спиртом або йодом, підійде й інша дезинфицирующая рідина. Якщо у вас не вийшло витягти кліща разом з головкою, негайно вирушайте в лікарню. Не намагайтеся видалити її голкою або іншими гострими предметами.
Зверніть увагу
Не наносіть на кліща отруйні рідини. Кровососа потрібно витягувати живим, в іншому випадку голова може залишитися в шкірі. Якщо у вас через 1-2 тижні після присмоктування кліща з'явилося нездужання, температура, головний біль або інші підозрілі симптоми, відвідайте лікаря.
Корисна порада
Робіть профілактичні щеплення проти кліщового енцефаліту. Звичайно, вони не вважаються на 100% надійним методом захисту від хвороби, але шансів заразитися стає набагато менше. Зверніться за консультацією до терапевта.
По суті фетр - це вищий сорт повсті. Повсть, як відомо, виготовляється за допомогою валяння вовни. Або - викочування. Звідси широко відомий на Русі предмет взуття - валянки. В деяких регіонах їх називають катанки.
Вам знадобиться
  • - пух або високоякісна шерсть;
  • - валик або скалка;
  • - плівка-пупирка;
  • - теплий мильний розчин;
  • - серветки.
Інструкція
1
«Фетр» в перекладі з французького і означає «повсть». Робиться він з тонкого волосу вовни - пуху. В основному використовується пух кролика, кіз, кроликів, шерсть тонкорунних овець, а також відходи хутра цінних хутрових звірів. Розрізняють фетр гладкий і ворсової. Ворсової, в свою чергу, підрозділяється на « фетр під замшу», коротковорсової, велюр і длінноворсового.
2
Валяння, або валка, являє собою процес, при якому волокна шерсті зчіплюються і переплітаються між собою. Через особливості будови шерстяного волокна - лускатий - шерсть має здатність звалюватися. Це називається валкоспособностью. В процесі виготовлення повсті еластичні волокна переплітаються особливим чином, що дає згодом їм здатність скорочуватися під механічним впливом в умовах вологості, температури і певної кислотного середовища. В результаті повсть вмощується за площею до 80%. При цьому багато разів підвищується його щільність і міцність.
3
Щоб зробити листовий фетр , який потім можна використовувати в декоративних цілях і для виробів, придбайте пух або високоякісну шерсть, наприклад, на ринку. Краще, якщо у конкретного господаря, що містить кіз або кроликів. Можна купити в торговельній мережі шерсть, вже забарвлену в потрібні вам кольору.
4
Перед процесом валяння добре растеребіть шерсть. Це процес курний, що вимагає часу і старанності. В процесі теребленія шерсть очиститься. Якщо вона була дуже забруднена, допустимо акуратно попередньо простирнуть, але без використання машини. Магазинний же напівфабрикат вже готовий до валяння.
5
Приготуйте стіл і застеліть його плівкою. Наведіть добре концентрований мильний розчин на основі господарського мила і налийте для зручності у флакон з дозатором. Вода для роботи повинна бути теплою. Приготуйте аркуші плівки-пупиркі, фотографічний валик або качалку, серветки. Запасіться терпінням.
6
Розкладіть на зволожену поверхню столу перший шар пуху, змочіть його теплим мильним розчином з флакона і накрийте плівкою-пупиркой. Притискайте, розгладжуючи руками, щоб вода рівномірно розподілялася. Ущільните валиком або качалкою. Укладайте черговий шар, проробляючи ті ж операції до досягнення необхідної товщини листа. Зайву воду і піну видаляйте серветкою.
7
Уклавши і прокатавши 5-7 шарів, промокніть залишки води рушником. Ображати ножицями нерівності і на просушку. Готову продукцію використовуйте для виготовлення іграшок, декорування одягу та взуття. А все огріхи «першого млинця» врахуйте в наступних спробах.
Корисна порада
Для виготовлення фетрових капелюхів, панчіх застосовуйте спеціальні болванки або колодки.