Як швидко зняти втому.

Відчуття втоми - захисна реакція організму, яка сигналізує про необхідність відпочити. Звичайно, можна вдатися до допомоги тонізуючих засобів і підбадьоритися, але робити так постійно не можна.
Інструкція
1
Випийте чашку міцної кави або чаю, якщо вас почало хилити в сон під час робочого дня. Повністю позбавитися від накопиченої втоми таким чином не вийде, але ви відчуєте себе трохи краще. Якщо у вас є хвороби серця, пийте тільки зелений чай, а от від напоїв з високим вмістом кофеїну відмовтеся.
2
Закрийте очі і розслабтеся. Деяким людям достатньо п'яти хвилин відпочинку, щоб знову відчути прилив сил. Якщо це неможливо, просто відверніться на кілька хвилин від роботи і подумайте про що-небудь хороше і приємне.
3
Сходіть під час обідньої перерви на вулицю. Свіже повітря освіжає, заспокоює і знімає відчуття перенапруження. Після цього вам буде трохи легше працювати далі.
4
Якщо вам потрібно зняти втома після робочого дня перед походом в ресторан або на вечірку, прийміть прохолодну ванну з додаванням морської солі або ефірного масла лаванди. При сильному перевтомі допоможе міцну каву, доданий у ванну (400 мл буде цілком достатньо).
5
Не завжди вдається поспати 7-8 годин, тому втома може виявлятися і в ранкові години. Прийміть контрастний душ. Уникайте сильно різких перепадів температури, якщо у вас не в порядку серцево-судинна система.
6
Приймайте заспокійливі засоби, якщо ви відчуваєте хронічну втома . Вони нормалізують сон і знімуть напругу. Діють ліки не відразу, але поступово ви позбудетеся від млявості, відчуєте прилив сил і енергії. Обов'язково порадьтеся з лікарем, перш ніж самостійно приймати заспокійливі препарати.
Зверніть увагу
Знімати відчуття втоми і тонізувати організм містять кофеїн засобами при хронічній нестачі сну не можна. По-перше, знизиться імунітет, і ви почнете хворіти. А по-друге, таким чином ви можете отримати нервовий зрив і опинитися на лікарняному ліжку.