Як вибрати для себе потрібну професію.

Рано чи пізно перед людиною постає питання про вибір потрібної професії. Важливо підійти до цього усвідомлено, т. К. Помилка може спричинити марну трату часу, сил і коштів. Існують чинники, які впливають на користь вибору тієї чи іншої спеціальності.
Інструкція
1
Орієнтуйтеся на свої особисті плани щодо свого майбутнього. Продумайте, ким ви бачите себе через п'ять, десять і двадцять років. Вибрати професію - значить визначити свій спосіб життя. Нерідко про особливостях різних спеціальностей судять за зовнішніми проявами. Наприклад, відомого хірурга показують по телебаченню, його знають і поважають студенти і багато лікарів, і загоїтись здається привабливим і благородною справою. Але для того, щоб досягти такого становища, потрібно багато часу провести стоячи за операційним столом, приносячи в жертву своє здоров'я і особисте життя. Потрібно бути готовим в будь-який момент виїхати до хворого, потребує вашої допомоги. Тому щоб не помилитися, збирайте інформацію про різні спеціальності, вивчайте специфіку майбутньої роботи.
2
Вивчіть свої схильності. Ті області, які вам особливо подобаються не за рівнем доходів окремих людей, а саме по роду занять. Якщо вам подобаються гірські лижі, не варто йти вчитися на програміста, тому що ця спеціальність затребувана. Краще розвиватися в улюбленому напрямку і знайти для себе посаду інструктора, чи ще якийсь небудь суміжною спеціальністю.
3
Подумайте про свої здібності. Не тільки явних, але і прихованих, які могли б у вас проявитися. Якщо ви любите літературу та мистецтво, вам навряд чи вдасться стати талановитим інженером. Подивіться на себе як-би з боку - чи є у вас схильність до узагальнення або ви любите все «розкладати по поличках»? Якщо ви любите мислити глобально і легко сприймаєте великий обсяг інформації, з вас вийде хороший аналітик, економіст чи керівник високого рангу. Для роботи за цими спеціальностями необхідно вміти мислити стратегічно. А якщо ви любите копатися в дрібницях і приділяєте велику увагу деталям процесу, всі дії виконуєте послідовно, крок за кроком - у вас хороші шанси стати лікарем, журналістом, бухгалтером або інженером. Тобто ви здатні працювати в тих областях, де потрібна скрупульозність і старанне виконання кожної дії.
4
Визначте джерело своєї мотивації при оцінці подій, є він внутрішнім або зовнішнім. Т.е, як ви дізнаєтеся, наскільки добре ви зробили роботу. Якщо для вас має значення оцінка вашої праці оточуючими людьми, значить у вас переважає зовнішня мотивація. З вас вийде дизайнер, офіціант, музикант, журналіст, адміністратор і представник тих професій, в яких передбачено виконання інструкцій, складених іншими людьми. А якщо ви застосовуєте власні критерії оцінки своєї праці, значить у вас переважає внутрішня мотивація. Ви рідко прислухаєтеся до думки інших і самі несете відповідальність за прийняті рішення. З вас вийде представник творчих професій - музикант, художник або поет. А також ви будете комфортно почувати себе в ролі начальника відділу постачання або реалізації.
5
Вибираючи професію , орієнтуйтеся не на думку оточуючих, а на своє бачення майбутнього. Ті професії, що були «модними» років 15-20 тому, зараз можуть бути вже не затребувані, адже технічний прогрес не стоїть на місці. Зберіть якомога більше інформації про різні спеціальності, «приміряйте» їх на себе і зробіть усвідомлений вибір.