Як виростити топінамбур.

Топінамбур або «земляна груша» вирощується в Росії вже більше трьох століть. Коренеплоди цього відносно невибагливої рослини є джерелом вітамінів, мікроелементів, органічних кислот, але головне, топінамбур містить інулін - аналог інсуліну, речовини, незамінного для хворих на цукровий діабет. Для того щоб топінамбур прижився на вашій ділянці, виконуйте кілька правил по його вирощуванню.
Інструкція
1
Найкращим часом для посадки «земляної груші» є осінь або рання весна, коли земля вже достатньо прогрілася. Восени в землю садіть цілі бульби, а навесні їх можна розділити їх на кілька частин.
2
Як правило, для топінамбура не виділяють окремої гряди. Ця рослина комфортно почуває себе в будь-якому вільному місці: уздовж огорожі, недалеко від молодих дерев і чагарників. Топінамбур ом можна відмінно замаскувати компостну купу, оскільки його висота досягає 1,5-2 метрів. Однак не висаджуйте рослину в занадто вологому місці, особливо там, де відбувається скупчення дощової води. «Земляна груша» дуже погано переносить надмірну вологість і в особливо дощовий рік може загинути.
3
Бульби топінамбура помістіть в грунт на відстані не менше 40 сантиметрів один від одного. Глибина посадки визначається розміром коренеплоду: дрібні бульби опускають в землю на 5-7 см., Більші екземпляри - на 10-15 см. Крім цього, необхідно враховувати, що осіння посадка повинна бути дещо глибше весняної.
4
Топінамбур вважається дуже невибагливої у догляді культурою і не вимагає особливого добрива. Щоб рослина плодоносило щоосені, підгодовуйте його органікою (перегноєм або курячим послідом) один раз на 2-3 роки. Мінеральні добрива в невеликих кількостях вносите щорічно.
5
Працюйте топінамбур тільки у випадку дуже близького розташування бульб до землі. Ця рослина прекрасно почуває себе при аномальної спеки і низьких температурах. «Земляна груша» збереже свої вегетативні здатності навіть при температурі до мінус 5 градусів.
6
Збирання врожаю можна проводити двічі на рік: пізньої осені (перед самими заморозками) і навесні. Справа в тому, що бульби топінамбура зберігаються набагато краще в землі, ніж в підвалі. Зібрані коренеплоди змолотіть відразу: з'їжте їх або законсервуйте, інакше вони швидко зів'януть і покриються цвіллю.
Зверніть увагу
Під час весняного прибирання топінамбура, збирайте все, навіть найдрібніші коренеплоди. Інакше, вони розростуться і будуть засмічувати ділянку.