Як в'язати з меланжу.

Неперевершений декоративний ефект квіточки полягає в секційному фарбуванні ниток в різні кольори. На певних ділянках полотна з цього матеріалу чергуються різнокольорові смуги й розлучення, тони і півтони плавно перетікають одна в одну. За допомогою меланжу можна виконати ошатне виріб без додаткових прикрас - рельєфів, вишивки, аплікацій та складної викрійки.
Вам знадобиться
  • - меланжева пряжа;
  • - однотонна пряжа;
  • - 3 в'язальні спиці;
  • - папір;
  • - олівець;
  • - сантиметр.
Інструкція
1
Зв'яжіть зразок полотна з меланжевої пряжі, щоб оцінити послідовність різнокольорових ділянок. Залежно від довжини робочого ряду, візерунок меланжу може змінюватися. Приміром, на пуловері маленького розміру ви можете отримати широкі смуги, а на більш об'ємною одязі - вузькі.
2
Спробуйте змоделювати зовнішній вигляд майбутнього виробу відповідно до своїх вимог і особливостям фігури. Так, повної жінці підійдуть вертикальні смуги, а стрункої - горизонтальні. В'язати речі з меланжевої пряжі треба відповідно до візерунком.
3
Для отримання багатобарвних горизонталей виконуйте одяг від кромки низу до коміра або навпаки - зверху вниз. Вертикальні смуги вийдуть, якщо в'язати деталі справа наліво. Приміром, наберіть на спиці петлі для однієї боки спинки пуловера і в'яжіть полотно до протилежної бічної лінії.
4
Для в'язання з меланжу вибирайте моделі простого силуету і нехитрий візерунок полотна. Оптимальною для такого матеріалу вважається лицьова або виворітна гладь (основні деталі крою), а також еластична гумка або платочная в'язка для планок. Проста в'язка вигідно підкреслить секційну забарвлення ниток. Додаткові елементи декору тільки перенавантажуватимуть виріб.
5
Використовуйте однотонну пряжу-компаньйон відповідного кольору, якщо вам не до душі строкаті в'язані полотна. Фактура і товщина робочих клубків повинні точно збігатися.
6
Спробуйте зв'язати головний убір оригінальної забарвлення. Ободок виконайте з різнокольорової пряжі, а ковпак - з однотонної. Зв'яжіть в комплект до шапки шарф з меланжу , а з клубка-компаньйона змайструєте помпони або пензлики для оформлення кінчиків вироби.
7
При виконанні полотна великого розміру краса меланжу може загубитися. В цьому випадку можна використовувати клаптикову техніку - скласти річ з окремих фрагментів, скласти унікальну декоративну композицію і з'єднати її в єдине ціле гачком або спицями. Наприклад, зв'яжіть прямокутний плед.
8
Початком роботи вам послужить викрійка вироби в натуральну величину. Розділіть шаблон на необхідну кількість фрагментів в залежності від своєї задумки та рівня майстерності. Ви можете зробити складові пледа квадратними і прямокутними, великими або маленькими; додати їм просту або більше хитромудру форму. Починаючої умільці рекомендується вибрати квадрати середньої величини і приєднати їх один до іншого в процесі в'язання спицями.
9
Зв'яжіть перший фрагмент пледа двома прямими спицями, після чого наберіть на третю спицю крайові кромочні петлі однієї з сторін деталі. Виконайте два сполучних ряду лицьовій гладдю (з «обличчя» вироби - лицьові, з вивороту - виворітні петлі). При цьому на кордоні двох фрагментів утворюються невеликі отвори, які гратимуть декоративну функцію.
10
Починайте в'язати другу частину пледа. В процесі роботи в кожному особовому ряду слід провязивать спільно останню петлю робочого ряду і крайову петлю готової суміжній деталі. За описаним зразком виконайте весь плед.
11
Обов'язково майте під рукою зразки в'язання (див. Крок №1). З їх допомогою можна вибудувати різнокольорові «клапті» в шаховому порядку, по діагоналі, розмістити кольорові складові навколо однотонного центру. При в'язанні з меланжевої пряжі ваша головна задача - контролювати переливи кольорової палітри, щоб домогтися потрібного дизайну.