Як збити вершки для фруктів. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Багато готові десерти і напівфабрикати для них - лідери за вмістом шкідливих речовин: консервантів, загусників і т.п. Якщо хочеться побалувати себе чимось вишуканим і нешкідливим, спробуйте збити самостійно свіжі вершки і прикрасити ними різні фрукти.
Вам знадобиться
    • 250 мл густих вершків;
    • 2-3 ч. Ложки цукрового піску або просіяного цукрової пудри;
    • желатин (за потребою);
    • сік 1/4 лимона (по необхідності);
    • листочки свіжої м'яти або меліси.
Інструкція
1
Оберіть вершки : пастеризовані, свіжі, мінімум 30% жирності. Ви можете використовувати спеціальні вершки з позначкою на упаковці «Для збивання». Підійдуть і рослинні вершки , але вони відрізняються за смаком від натуральних.
2
Добре охолодіть вершки : мінімум за 2-3 години до збивання помістіть пакет в холодильник. Але не в морозилку - підмерзлі вершки можуть расслоиться в процесі приготування. Заздалегідь остудіть всю необхідну посуд, віночок і т.п. Покладіть в широку миску лід - на нього ви поставите ємність з вершками, коли будете збивати.
3
Ви можете збивати вершки віночком або міксером. Не використовуйте блендер: його ножі порушують структуру вершків - навіть якщо піна вийде, вона може бути неоднорідною і швидко осісти.
4
Віночком збивайте круговими рухами в одному напрямку, плавно збільшуючи швидкість. Вручну вам доведеться збивати довше, але й обсяг готових вершків буде більше, а консистенція пишніше, тому в вершки таким чином потрапить більше повітря.
5
Міксером починайте збивати вершки на самій повільній швидкості, поступово нарощуючи обороти. Як тільки вершки почнуть густіти, сповільнюйте швидкість міксера до повної зупинки. Не міняйте темп частіше, ніж в 3-4 хвилини. Якщо відразу збивати швидко, замість збитих вершків можна отримати масло.
6
Як тільки на віночок почне залишати сліди на поверхні вершків, а самі вони стануть об'ємними і пухнастими - додавайте цукор або цукрову пудру. Засинайте тонкою цівкою і не переставайте збивати!
7
Ступінь готовності визначте візуально: вершки повинні добре тримати форму, на віночку утворювати так званий «м'який пік» (або «ніс»). Спробуйте масу пальцем - коли дірка перестає затягується, все готово. Можна збивати і до «жорстких піків», за смаком такий продукт буде нагадувати вершки з балончиків.
8
Добре приготовані збиті вершки можна зберігати в холодильнику не більше 12 годин. Якщо не дотримувалися правила збивання, вже через кілька годин маса може осісти або виділити рідину. Щоб подовжити час зберігання і збільшити стійкість вершків, скористайтеся стабілізаторами, але вони можуть вплинути на смак. Желатин або спеціальний закріплювач для вершків додавайте, як тільки почне формуватися піна. Желатин попередньо підігрійте, розмішайте до повного розчинення і остудіть. Змішуйте з вершками тільки холодний розчин. Інші закріплювачі (продаються в порошку) готуйте і додавайте в вершки строго по інструкції на упаковці.
9
Ви можете закріпити вершки лимонним соком. Для цього додайте сік 1/4 лимона в 200 мл вершків, коли вже почне утворюватися піна. Майте на увазі, що в цьому випадку вийдуть не класичні збиті вершки : по виду вони будуть схожі, а от за смаком - ні.
10
Якщо ви не змогли знайти вершки потрібної жирності, спробуйте збити 20% в 2 етапи. Спочатку максимально збийте охолоджені вершки , т. Е. До стану неміцний піни і приберіть посуд в морозилку на 20-30 хвилин. За цей час на поверхню підніметься сама жирна частина вершків. Нахиліть чашу з вершками і дайте стекти зайвої рідини. Залишилася в посуді масу збивайте до потрібної консистенції.
11
Якщо вершки в процесі починають розшаровуватися - відразу перестаньте збивати і викладіть їх на чисте сито. Як тільки стече зайва рідина, можете знову приступити до збивання. Якщо проблема повториться, значить вершки були рідкими або теплими, збити їх в піну не вийде. Але якщо продовжити збивати їх дерев'яною лопаткою, можна отримати масло.