Як включити завантаження з диска. Як завантажити операційну систему.

При нормальній експлуатації комп'ютера операційна система завантажується з жорсткого диска . В результаті пошкодження або збій вона може прийти в стан, коли завантаження неможлива. У цьому випадку необхідно завантажитися в с CD- диска або інших носіїв інформації.
Вам знадобиться
  • Програма для запису образів компакт дисків
Інструкція
1
Щоб завантажити комп'ютер диска , буде потрібно створити завантажувальний CD або DVD. При наявності пишучого приводу це не проблема. Скачайте образ завантажувального диска або створіть його самостійно. Для створення і запису образів використовуйте спеціалізовані програми, наприклад, Nero або UltraISO. Не використовуйте програму «Запис на CD», вбудовану в Windows. З її допомогою отримати завантажувальний диск неможливо. Запис слід проводити на мінімально можливій швидкості. Бажано проконтролювати якість запису після закінчення пропалення.
2
Отриманий диск необхідно вставити в привід комп'ютера, на якому буде вироблятися завантаження з диска . Після цього слід перезавантажити машину. Під час включення ПК, після проходження вбудованих тестів, повинна початися завантаження з диска . Якщо цього не сталося, найімовірніше відключено завантаження з зовнішніх носіїв. Повторно перезавантажте комп'ютер. Зайдіть в BIOS. Для цього утримуйте на клавіатурі кнопку DEL, F8 або F2. У випадку, якщо завантаження продовжується як зазвичай, зверніться до документації, що поставляється разом з комп'ютером. Залежно від моделі, для входу в BIOS можуть використовуватися інші клавіші або їх комбінації.
3
Щоб включити завантаження з диска , в BIOS знайдіть пункт меню "Hard disk boot priority". Навпроти рядка "First boot device" повинно стояти значення "CDROM". Якщо там знаходиться щось інше, наприклад "HDD" або "USB-Flash", встановіть необхідне значення використовуючи клавіші «стрілки» на клавіатурі комп'ютера. Збережіть зміни, вийдіть з BIOS. Після цього комп'ютер перезавантажиться з диска .
4
Використовуючи програмне забезпечення, записане раніше на завантажувальний компакт-диск, проводите необхідні маніпуляції з відновлення працездатності системи. У випадку, якщо реанімувати windows не вийшло, необхідно переустановити його. Перед цим обов'язково збережіть всі файли і настройки в надійному місці. Під час інсталяції операційної системи жорсткий диск комп'ютера буде відформатований.