Як відновити CD-диск.

Користувачам іноді доводиться стикатися з ситуацією, коли перестає відкриватися компакт- диск . Якщо на ньому записані важливі дані, виникає необхідність відновити його нормальну роботу або переписати на інший носій ті файли, які ще можливо зберегти.
Вам знадобиться
  • - чиста м'яка ганчірочка і зубна паста;
  • - утиліти відновлення інформації;
Інструкція
1
Часто диск стає нечитабельним внаслідок банального забруднення. На ньому можуть залишатися сліди від пальців, його можуть покласти туди, де щойно стояв стакан з соком або кавою. У підсумку диск перестає відкриватися. Уважно огляньте його поверхню - якщо на ній є сліди забруднень, зітріть їх злегка змоченою водою м'якою ганчіркою.
2
Диск може перестати відкриватися через появу подряпин, викликаних як недбалим поводженням з ним, так і дефектами диск овода. В цьому випадку непогано допомагає полірування поверхні компакт- диск а зубною пастою. Нанесіть на м'яку ганчірку трохи пасти і починайте полірувати. Запам'ятайте, що полірувати треба тільки поперек подряпин! Зазвичай це рухи від центру диск а до його країв. Приблизно за півгодини завзятої роботи можна повернути до життя навіть сильно подряпаний диск . Сполосніть його, висушіть, протріть і спробуйте відкрити.
3
Якщо описані методи не допомогли, слід скористатися спеціальними утилітами, що дозволяють відновити максимальний обсяг інформації. Для початку скористайтеся програмою AnyReader, посилання на неї можна знайти в інтернеті. Запустіть програму, виберіть відповідний варіант відновлення, зазвичай це перший - «Копіювання файлів з пошкоджених носіїв». Виберіть даний пункт, натисніть кнопку «Далі».
4
Програма спробує відкрити диск і прочитати файли. У списку відзначте галочками ті директорії або файли, які потрібно відновити. Вкажіть папку, в яку будуть збережені відновлені файли і натисніть кнопку «Далі». Після закінчення процесу копіювання програма повідомить, чи вдалося відновити вибрані вами дані.
5
Існують і інші утиліти подібного роду. Наприклад, File Salvage, Max Data Recovery, NSCopy. Якщо ці програми не допомагають, спробуйте попрацювати з програмою IsoBuster. Дана утиліта дозволяє відновлювати дані навіть з найпроблемніших диск ів. Її недолік полягає в повільній роботі, тому програму слід використовувати тільки після того, як всі інші варіанти не дали результату. Найзручніше запускати IsoBuster на ніч - прокинувшись вранці, ви зможете оцінити результати роботи утиліти.
Найпоширеніший вид ушкодження CD - численні подряпини на прозорій поверхні нижнього шару. І для того щоб налагодити зчитування, диск необхідно відновити.
Інструкція
1
Використовуйте програмні засоби. Ця дія має на увазі під собою необхідність штучного обмеження швидкості обертання вашого приводу для читання CD. Найбільш популярними програмами, що дозволяють виконати дану операцію, є VMenedger CD-ROM, CDSlow, Nero Drive Speed. Найбільш простим варіантом з перерахованих є програма CDSlow, що володіє гнучкою системою налаштувань і російськомовним інтерфейсом. Для перевірки можливості управління швидкостями вашого приводу натисніть кнопку «Визначення швидкості/Повний перебір». Після цього в списку доступних швидкостей клацанням лівої кнопки миші можна змінювати швидкість роботи вашого приводу прямо в процесі читання диска.
2
Проведіть перевірку поверхні диска для визначення ступеня його пошкодження. У цьому вам допоможе утиліта CD-ROM Drive Analyser Pprogram. Після запуску програми відкривається її діалогове вікно, при натисканні кнопки «Start» в нижній правій частині відбувається запуск процесу аналізу. Результати процесу відображаються у вигляді графіка. Якщо спостерігається різке падіння швидкості на якій-небудь ділянці графіка, то це свідчить про проблеми з читанням в даному місці поверхні диска, якщо спад графіка забарвлений в червоний колір, це говорить про нечитаності диска.
3
Для зчитування даних з пошкоджених дисків існують спеціальні програмні засоби з поліпшеним алгоритмом відновлення і копіювання даних. Хороші відгуки з відновлення інформації має утиліта для копіювання даних CDCheck. Інтерфейс програми досить простий і інтуїтивно зрозумілий. Для початку відновлення даних виділіть їх в дереві каталогів, розташованому в лівій частині вікна.
4
Натисніть кнопку «Відновлення». На верхній панелі відкриється вікно налаштувань - вихідний і кінцевий каталог, додаткові налаштування. Після натискання кнопки «Далі» буде запущений процес відновлення. Перед початком сеансу рекомендується встановити швидкість вашого приводу на мінімально можливе значення.
5
Використовуйте апаратні засоби. Спроба вирішення проблеми даним способом являє собою заміну приводу на більш якісний за своїми характеристиками.
6
Використовуйте механічні способи відновлення дисків. До цих способів найкраще вдаватися лише в тому випадку, коли інші не дали результатів. Суть механічної обробки полягає в поліровці поверхні диска для додання йому прозорості та видалення дрібних і неглибоких подряпин. Для полірування можна використовувати пасту гої, яка розчинена в уайтспіріт або гасі, або ж зубну пасту, наполовину розведену водою. Полірування проводите за допомогою полірувального круга з м'якого повсті.