Як провести Великдень вдома.

Великі релігійні свята краще відзначати всією родиною. Це зміцнює відносини і згуртовує родичів. У Пасхи є свої яскраві традиції та обряди, виконання яких збирає всіх членів сім'ї. Приготуйте заздалегідь усі необхідні атрибути цього свята - фарбу для яєць, гілочки верби, красиві скатертини та серветки, плетені кошики під великодні страви.
Інструкція
1
Страсний тиждень, що передує Великодню, особливо строга щодо посту. Стосується він навіть не стільки їжі, скільки стриманості духовного, щоб підготувати душу до жізнеутвержденію. У Страсний четвер прийнято ретельно прибирати і мити свій будинок. Обов'язково розкрийте і вимийте всі вікна, щоб впустити весняний свіжий дух і світле свято.
2
Найскорботніший і строгий день - це Страсна п'ятниця. Істинно віруючі нічого не їдять в цей день, не розважаються і не виконують роботу по дому. Всі свої помисли потрібно направляти на душевне і відволіктися від тілесного.
3
В суботу ж займайтеся підготовкою до Великодня, зберіть всі традиційні страви, щоб освятити їх у церкві на богослужінні. Пофарбуйте яйця, спечіть паски і замісіть пасху , без цих страв не буває пасхального столу.
4
В суботню ніч, якщо є можливість, вирушайте всією сім'єю на Всеношну в храм. Світло запалених свічок перед іконами, звуки урочистих піснеспівів підносять душу і відкривають її для всього світлого і доброго, для свята Воскресіння Христового.
5
Після служби повертайтеся додому, щоб продовжити свято. Почніть з пасхального вмивання, покладіть в тазик освячене в храмі яєчко, налийте воду і помийте нею обличчя і руки. Жінкам цей обряд продовжить молодість і додасть красу, а чоловікам дасть силу.
6
Сідайте всією сім'єю за пасхальну трапезу, це суто сімейний стіл, зазвичай гостей не кличуть на перше прийняття їжі в неділю. Великий стіл повинен бути красиво накритий, в центр обов'язково поставте кошичок з фарбованими яйцями і пасхальним хлібом. Трапеза починається з червоного освяченого яйця, його розбивають, очищають і ділять між усіма присутніми членами родини.
7
Потім глава сім'ї точно таким же чином роздає рідним шматочки пасхального хліба і паски. Тільки після освячених страв починайте є всі інші, які ви приготували.
8
Даруйте один одному і всім друзям і сусідам фарбовані яєчка. Вони володіють чудовою силою, яка подарує удачу й здоров'я. Великодні яйця не розбивають об стіл. Зазвичай дві людини б'ють їх, тримаючи в руках, одне об одне.
9
Їжу, що залишилася від пасхальної трапези, роздають жебракам. Не можна освячену їжу давати тваринам або викидати. Це може принести нещастя.