Як поводитися на пасхальній службі.

Великдень - особливе свято для християн, що символізує перемогу життя над смертю. Тому і служба в цей день відрізняється від звичайного молебню. Люди йдуть в храм не каятися в гріхах, а висловити свою радість воскресінню Ісуса Христа.
Інструкція
1
Виберіть відповідний одяг для відвідин церкви. На службу потрібно одягнутися якомога скромніше. Жінка повинна надіти спідницю або плаття, поділ якої закриває коліна, верх не повинен бути надмірно декольтованим. Голова, у представниць прекрасної статі, обов'язково повинна бути покрита хусткою або шарфом. Взуття має бути зручним, щоб ви змогли відстояти службу і пройти хресний хід.
2
Чоловікові, навпаки, не потрібно одягати головний убір. І ті, й інші повинні одягнутися якомога скромніше, оскільки до церкви треба йти для очищення душі, а не для демонстрації одягу. Хоча все перераховано не є неодмінною умовою для відвідування церкви, краще прислухатися до порад, щоб не пускатися в дискусії з цього приводу з присутніми в храмі.
3
Приходьте до церкви трохи раніше півночі, оскільки саме в цей час розпочнеться служба, і запізнення може обернутися тим, що ви просто не втіснітесь в забите людьми приміщення.
4
Перехрестіться 3 рази перед входом до церкви, здійснюючи поясні поклони. Зазвичай поряд з дверима стоїть невеликий прилавок, де можна купити свічки. Якщо ви не хочете ставити їх у ікон, то купіть для самої служби.
5
Візьміть з собою паски та крашанки. В кінці служби ці продукти можна буде освятити. До слова, не обов'язково забирати всі продукти з собою, залиште трохи в церкви. Не забудьте надіти на шию натільний хрестик.
6
Службу бажано витримати стоячи. В будь-якій церкві є крамниці, але вони призначені для хворих, старих або вагітних. Сідати потрібно тільки в тому випадку, якщо ви дуже сильно втомилися або відчуваєте нездужання.
7
схиляємо голову в той час, коли читається Євангеліє, священик кадить в вашу сторону, осіняє хрестом або вимовляє фразу «Мир всім». Хрестити при наступних фразах: «В ім'я Отця і Сина, і Святого Духа», «Господи, помилуй», «Слава Отцю і Сину, і Святому Духу» і «Амінь».
8
Пройдіть хресний хід разом з усіма, хто прийшов до церкви. Поводитися під час цього заходу потрібно так само, як і в храмі. Ні в якому разі не йдіть попереду хреста, намагайтеся не розмовляти з оточуючими. За правилами хресний хід відбувається в 3 кола з перервами на молебень. Залишаючи церкву, треба знову триразово перехреститися.