Як лікувати заїди в куточках рота. Заїди в куточках рота лікування.

Практично кожен у своєму житті відчував неприємні відчуття в куточках губ. Це заїди, які проявляються у вигляді тріщинок, виразок або ерозії. Вони настільки болючі, що неможливо скористатися декоративною косметикою, а гостре й солоне відразу ж викликає дискомфорт. У кожному разі неприємність дрібна, а заподіює досить великі проблеми.
Вам знадобиться
  • - протигрибкові лікарські препарати
  • - ерітроміціновая мазь
  • - 10% розчин гліцерину
  • - календула, ромашка або шавлія
  • - бджолиний розтоплений віск
  • - обліпихову, лляне або оливкове масло
Інструкція
1
Підвищена хворобливість і зіпсований зовнішній вигляд - результат захворювання, а тому потрібно обов'язково лікувати заїди в куточках рота, інакше область поразки буде з часом розширюватися. Існує безліч способів лікування і профілактики розповсюдження захворювання куточків губ. Кожен може вибрати найбільш прийнятний для себя.Зачастую причиною утворення заїди є недостатнє дотримання елементарних правил власної гігієни, а тому слідкуйте за своєчасною санацією порожнини рота.
2
На час лікування повністю виключіть з раціону кисле, солоне і гостре, так як застосування цих продуктів викликає додаткове роздратування і сильні хворобливі відчуття.
3
При виявленні грибка (під час діагностики) застосуєте протигрибкові лікарські препарати: ністатин, леворин або відповідні мазі. У разі сильного прояви заїди скористайтеся мазями з антибіотиками.
4
Змастіть хворобливі куточки губ 1% еритроміцинову маззю. Також можна скористатися 5% ртутної (білої) маззю, 10% розчином гліцерину і бури. Хороший результат дає оксикорт.
5
Зробіть аплікації, для цього на куточки губ нанесіть ватяні диски, змочені настоєм з вільхових шишок або подрібненої дубової кори, які мають в'язким і бактерицидну дію. Не менш хороший ефект дають примочки з календули, ромашки або шавлії. Скористайтеся маслом чайного дерева, за його брак прикладіть до заїду розпарений пакетик зеленого чаю.
6
Вітамінні препарати відіграють не останню роль, а тому заповните прогалини у вигляді вітамінного комплексу. Лікувати заїди в куточках рота можна використовуючи вітаміни окремо: вітамін А у вигляді масляного розчину, вітаміну С під час застосування сиропу або відвару з шипшини. Приготуйте «вітамінну» маску для проблемних місць, прикладаючи свежеприготовленную кашку з моркви або огірка.
7
При нестачі лікарських препаратів скористайтеся бджолиним розтопленим воском, а також рослинними оліями: обліпиховою, оливковою, лляною. Під час процедури досить широко відкрийте рот, щоб обробка була більш повноцінною.
8
Приготуйте лікувальну маску у вигляді суміші дрібно натертого яблука, вершкового масла і меду, нанесіть на галузі освіти тріщин і ранок.
9
При відсутності буквально всіх препаратів або необхідних компонентів, скористайтеся вушної сіркою і змастіть нею заїду. Такий «підручний» матеріал поруч завжди.
Зверніть увагу
Багато людей, страждаючих від заед, воліють просто терпіти в надії, що тріщинки, що доставляють біль, заживуть самі по собі. Однак, заїди - це не косметичний недолік, а захворювання, і його обов'язково потрібно лікувати. У медицині заїди відомі під назвами «ангуліт», «ангулярних стоматит» або «ануглярний хейліт».
Корисна порада
Придивіться уважно, якщо помітили тріщинку або гнойничок в кутку рота, приступайте до лікування відразу ж. І, звичайно ж, не забувайте про гігієну, тому що багато заїди мають бактеріальне походження. Тому, як тільки ви відчуваєте найменший дискомфорт в куточках рота, перед тим як лікувати заїди, виділіть для себе окремий посуд і постарайтеся не користуватися декоративною косметикою.