Як кріпити полки на гіпсокартон. Як зробити полки з профілю.

Гіпсокартон - це той матеріал, який дозволяє згладити всі дефекти, допущені будівельниками, і вирівняти стіни навіть в тих місцях, де це здається неможливим. Недолік мається лише один: в ряді випадків кріплення на гіпсокартоні полиць чи інших додаткових деталей може викликати складності, що обумовлено крихкістю матеріалу.
Вам знадобиться
  • - Полиці, свердло, дюбеля і шурупи, викрутка або шуруповерт, магніт.
Інструкція
1
Плануйте полки на гіпсократона заздалегідь, в цьому випадку можна передбачити додаткові посилюючі елементи конструкції у вигляді металевого профілю або дерев'яних рейок, до якому згодом зможете прикріпити будь полки.
2
Якщо ж гіпсокартон вже мається на стінах, залишається визначитися з тим, на що він прикріплений. Металевий профіль, на якому можна закріпити полки, можна знайти за допомогою звичайного магніту. Якщо ж стіни ідеальні, і гіпсокартон прикріплений прямо на них, то готуйтеся до того, що полки доведеться кріпити безпосередньо до стіни. До величині дюпеля і шурупа можна відразу додати товщину листа гіпсокартону. В цьому випадку навантаження припадатиме на стіну, а не на сам гіпсокартон.
3
Полки невеликої ваги, на які не планується велике навантаження, кріпіть до гіпсокартону за допомогою спеціальних кріплень, саме «метеликами». Ці дюбеля розкриваються в процесі закручування і витримують досить велику вагу. Діаметр свердла повинен відповідати розміру самого дюбеля, вкручувати його потрібно акуратно, інакше лист може тріснути.
4
У тому випадку, коли потрібно кріплення полки, на якій будуть встановлені важкі предмети, варто продумати додаткові конструкції у вигляді упорів. Це можуть бути металеві труби або будь інші конструкції, що знижують навантаження на сам гіпсокартон. При бажанні опори можна приховати за допомогою того ж гіпсокартону, обробити який зверху можна тим же способом, що й основні стіни.
Зверніть увагу
В приміщеннях з підвищеною вологістю гіпсокартон без спеціальної обробки використовувати небажано, інакше великий ризик деформації стін.
Корисна порада
Іноді рекомендують вирівнювати стіни двома листами гіпсокартону, так як вони витримують більше навантаження, але потрібно пам'ятати про те, що кожен додатковий лист зменшує площу приміщення.