Як розводити тхорів.

Розведення тхорів - складний і відповідальний процес, який вимагає знання основ генетики і селекційних навичок. Хорята з'являються на світ недоношеними, за ними необхідний ретельний догляд.
Інструкція
1
Вивчіть літературу з розведення тхорів , поговоріть з досвідченими заводчиками. Купуйте міцну клітку в зоомагазині або спорудити ящик з високими стінками. Тхори сплять по 15 годин на день. Випускайте їх в момент неспання, тоді вихованці зможуть пограти. Не залишайте клітку на сонці, краще, якщо вона буде в тіні. Усередині спорудити ще один невеликий будиночок з фанери або дощечок, зробіть у ньому отвір не менше 10 см в діаметрі. У кутку розмістіть лоток для туалету, тільки надійно закріпіть його, інакше тхір переверне ємність. Не годуйте тварину в будиночку, краще діставайте його звідти і давайте їжу окремо, а ось поїлку, навпаки, повісити в клітку необхідно. Воду для пиття наливайте очищену за допомогою фільтра, джерельну.
2
Давайте дорослому тхора 2-3 рази на день тваринну їжу (м'ясо, рибу, сирі яйця), каші на м'ясному бульйоні, овочі, кефір, сир, вершкове масло, сир, сметану. Вихованці місячного віку повинні їсти 4 рази. Самка їсть менше самця приблизно на 400 грам в день. Річкову рибу і свинину відварюйте, серце і печінку ошпарьтеокропом. Купуйте для тхорів борошняних черв'яків, личинок бабок, раків в зоомагазині. Щоб уникнути проносу, не давайте тваринкам молоко, молюсків, змій і жаб. Іноді можна свіжу мишку, фрукти. По «свят» вводите в раціон тхорів випічку, частіше можна, так як у них можуть розвинутися хвороби (наприклад, кон'юнктивіт). Всім тхорам потрібні вітаміни, особливо вагітним. У годуючих самок збільшена потреба в рідких молочних продуктах. Купіть в аптеці хлористий кальцій і додавайте по 3 мл в кожну порцію кефіру, давайте кальцинований сир будь-якої жирності.
3
Гон починається в середині березня - початку квітня, триває 2-3 дні, але може тривати і більш тривалий час. Овуляція провокується спарюванням, яке триває від 10 хвилин до 5 годин. За добу самець може запліднити декількох самок. Ще один гон проводять влітку, в кінці червня - в липні. Ці терміни обумовлені тим, що молодняк найкраще виводити в теплу пору.
4
Вибираючи партнера для самки, враховуйте досвід досвід обох партнерів. Якщо обидва звірка в перший раз проходять через цю процедуру, у них може нічого не вийти. Дотримуйтеся одного забарвлення у обох виробників. Знайомте тхорів на території самця. Процес спаровування повинен проходити там же, він дуже болючий, але переривати його не варто. У більшості випадків запліднення відбувається з першого разу.
5
Поспостерігайте за самкою після спарювання, вона може стати більш неспокійною, соски на тілі набухають. Вагітність зазвичай проходить спокійно, у самки підвищується апетит, не обмежуйте її в харчуванні, виводите на вулицю, це можна робити, поміщаючи тварина в коробку. В цей же час відсадите самця.
6
Облаштуйте гніздо, його висота повинна бути безпечною, щоб щенята не могли вибратися. На дно покладіть сіно, непотрібні ганчірочки. Підстилку поміняйте за 2-3 тижні до пологів, стежте, щоб хорих не ховатися під неї шматочки їжі.
7
Контролюйте процес пологів. Якщо поява цуценят на світ відбувається нормально, першого вихованця можна очікувати вже через півгодини після відходження вод. У тхорів може бути одночасно до 10 щенят, з'являються вони з інтервалом в 20-30 хвилин. Коли потомство не може вилізти - зверніться до ветеринара. Послід народжується сліпим, із закритими вушними отворами, при цьому відсутня шерсть, вони нічого не бачать і важать не більше 10 грам.
8
Поспостерігайте за поведінкою самки. Годувати малюків вона почне лише після народження останнього цуценя. Молоко приходить відразу, мати згортається калачиком навколо приплоду і обіймає щенят. Насторожитеся, якщо після пологів пройшли майже добу, а самка ігнорує дитинчат. Покладіть її до себе на коліна спиною вниз, піднесіть маленького тхора до соска матері, почекайте, щеня повинен почати смоктати молоко сам. Постарайтеся обмежити пересування вихованців, хоча б тимчасово.
9
Запитайте у ветеринара, деякі самки мають спадкові патології і тому у них утруднена або неможлива родова діяльність. Перед тим, як брати тхора жіночої статі на розведення - поцікавтеся, чи немає у проблем по материнській лінії.
10
Давайте годуючої самки рідку їжу: бульйон м'ясний, кефір. Слідкуйте за чистотою поїлки, підливайте туди регулярно воду. Для посилення лактації, самкам можна запропонувати трохи води з медом, відвар шипшини, злегка підсолені м'ясні та овочеві бульйони.
11
Почніть підгодовувати малят на 20-у добу після їх народження. Візьміть нежирний фарш, краще яловичий або курячий, підійде і індичих, розведіть його 1,5% -ним коров'ячим молоком до консистенції рідкої кашки. Розкладіть в тарілочку і дайте маленьким тхорам. Покладіть невеликий шматочок їжі цуценяті за щоку, він повинен почати ковтати. На час прикорму закривайте самку окремо від потомства, інакше вона з'їсть те, що приготовлено для них. Після процедури, поверніть приплід до матері. Починайте з прикорму один раз в день, через добу робіть це вже вранці та ввечері. Виробіть графік годування і в наступні дні збільште прийом їжі до 4 разів. Як тільки тхорам виповниться один місяць, давайте м'ясо в чистому вигляді. В цей же час у них відкриваються очі. До їжі «від столу» привчайте поступово. Для тхорів небезпечні копчені і жирні продукти.
12
Оглядайте тхорів у міру їх зростання, до місяця довжина тіла досягає 25 см, шкіра обростає короткою шерстю, малюки починають активно повзати, тобто без сторонньої допомоги. Якщо їм вже є 1,5 місяця - можете забирати від матері. Постарайтеся, щоб малюки більше рухалися, так ви зможете запобігти захворювання ніг, які у тхорів дуже часто виникають від переїдання. За півроку вони самі стануть харчуватися меншими порціями, при цьому залишаючись активними, а вже до 10 місяців досягнуть статевої зрілості.
Зверніть увагу
Розведення тхорів практично не приносить прибутку, потрібні витрати на харчування, медичне обстеження. Тільки відповідальний підхід до вирощування звірів дозволить виростити їх здоровими.
Корисна порада
Купуйте звірів тільки в зоомагазині, у відповідального заводчика або в притулку для тварин-відмовників.