Як відрегулювати спідометр.

Спідометр - важлива деталь машини. Від його правильної роботи залежить ваша безпека. Мало того, похибка в показаннях може стати причиною штрафів за перевищення швидкості. Щоб цього не сталося, необхідно вміти правильно регулювати цей прилад.
Вам знадобиться
  • - тонкий маркер;
  • - невеликий пінцет або тонкі ножиці.
Інструкція
1
Визначте, до якого з двох типів відноситься спідометра вашого автомобіля, перемістивши його стрілку за позначку 220 км/ч. Якщо це ділення шкали обмежує подальший хід покажчика, то прилад з упором. Для регулювання такого спідометра використовуйте тонкий маркер. Зафіксуйте стрілку в кінцевому положенні і зробіть позначку на панелі приладів поруч зі шкалою.
2
Акуратно зніміть стрілку, звільніть фіксатор і зробіть повний оборот валу. Без надмірних зусиль нещільно вставте покажчик і легко обертайте його. Натисніть на стрілку і щільно зафіксуйте її в своєму місці в той момент, коли вона здійснить неповний оборот і досягне зробленої маркером позначки.
3
Проверніть покажчик спідометра до упору і перевірте, чи співпадає вона з відміткою. У разі похибки повторіть ці дії. Досягнуть бажаного результату, встановіть фіксатор і звільніть стрілку.
4
В спідометрі без упору покажчик проходить на шкалі відмітку 220 км/ч і рухається далі чи падає вниз. Для регулювання такого приладу переведіть його стрілку до позначки 140 км/ч. Акуратно підніміть наклейку шкали з боку фіксатора. Використовуйте невеликий пінцет або тонкі ножиці і злегка стисніть засувку.
5
Зніміть фіксатор і переведіть стрілку спідометра в положення «0»; вона повинна опуститися нижче отвори для засувки. Зробіть навпроти цього місця позначку маркером, завдавши її на панель приладів біля шкали. Зніміть покажчик приладу і звільніть фіксатор. Поверніть вал до повного обороту і відрегулюйте його.
6
Злегка вставте стрілку і не поспішаючи обертайте вал. Коли покажчик спідометра співпаде з відміткою, натисніть не його і зафіксуйте. Переконайтеся в достовірності показань приладу. Відтягніть стрілку в одному з напрямків і різко відпустіть. Якщо вона не збігається з відміткою на шкалі, повторіть процедуру. Домігшись бажаного результату, переведіть покажчик у верхнє положення, заклацніть фіксатор і відпустіть стрілку.