Як навчитися витримці.

Людині і на роботі, і в побуті деколи доводиться стикатися з проблемами, несправедливими причіпками; спілкуватися з людьми, які чомусь дратують; вести неприємні розмови. Словом, кожна людина може опинитися в ситуації, яка загрожує конфліктом. Хтось поведе себе досить спокійно, стримавши емоції, а хтось розлютиться і влаштує справжнісінький скандал, не звертаючи уваги на невдоволення оточуючих. Така нестриманість шкодить людині, ускладнює його спілкування з іншими людьми, створює йому погану репутацію.
Інструкція
1
Зрозуміло, залежить від темпераменту людини. Саме тому емоційні, легкозбудливою люди виправдовують своє не надто красиве поведінку такими аргументами: ну, що поробиш, гарячий я від природи, з нею ж не посперечаєшся. Проте, при бажанні і наполегливості, навіть така людина цілком може навчитися приборкувати свої емоції.
2
Для цього йому треба постійно, неухильно вселяти собі: моя гарячність шкодить, в першу чергу, мені самому! Справді, адже від того, що людина почне потрясати кулаками і сипати прокльонами, грубої лайкою, розлютило його проблема не зникне і не розв'яжеться. А ось себе він напевно виставить, м'яко кажучи, не в найкращому вигляді.
3
Освойте методику самонавіювання. Вона не така вже складна, а може принести велику користь. Якщо доводиться вести неприємну розмову, і ви самі відчуваєте, що ви на взводі, вдамося до одного з двох способів: перед кожною своєю реплікою, або спочатку вимовляєте її подумки, або порахуйте в умі до десяти. При всій простоті це дуже ефективно допомагає заспокоїтися, охолонути.
4
Пам'ятайте мудру істину: «Попереджений - значить, озброєний». Якщо вас шалено дратує балакуча сусідка-пліткарка - постарайтеся обмежити спілкування з нею до мінімуму. Якщо вас ображають несправедливі, на вашу думку, причіпки начальника - постарайтеся об'єктивно і неупереджено поглянути на свою поведінку з боку. Може, у нього все-таки є підстави бути незадоволеним вами? В такому випадку бездоганно виконуйте свої обов'язки, докладете всіх зусиль, щоб до вас просто не було за що чіплятися. Одним словом, візьміть за правило передбачати потенційно конфліктну ситуацію і уникати її.
5
Якщо ваша робота пов'язана з постійними стресами, нервовими перевантаженнями, можна (за погодженням з лікарем) приймати заспокійливі препарати. Постарайтеся будинку уникати негативних емоцій: не обговорюйте з рідними та близькими неприємні новини, не дивіться передачі кримінальної хроніки і т.п. При першій можливості вибирайтеся за місто, на природу: гуляйте по лісі, по березі річки, дихайте свіжим повітрям. Це благотворно подіє на вашу нервову систему.