Як перевірити провід тестером. Як продзвонити провід на цілісність мультиметром.

Тестером , або авометром, називається комбінований прилад, який замінює вольтметр, амперметр і омметр. Його цифровий варіант носить назву мультиметра. Однією з областей застосування такого апарату є перевірка цілісності провідників, на жаргоні іменується прозвонкой.
Інструкція
1
Отсоедините щупи авометра або мультиметра від будь-яких зовнішніх ланцюгів. Штекер чорного щупа підключіть до загального гнізду тестера, а червоного або білого (залежить від моделі приладу) - до гнізда, призначеному для вимірювання опору на самому грубому межі.
2
Провідник, цілісність якого необхідно перевірити, від'єднайте з обох сторін від будь-яких зовнішніх ланцюгів. Якщо перевіряється багатожильний кабель, це стосується всіх вхідних в його склад провідників.
3
Перемикачем мультиметра виберіть самий грубий з меж вимірювання опору. При наявності режиму звукової прозвонки включите саме його.
4
З'єднайте щупи муюду собою. У стрілочного авометра стрілка повинна відхилитися приблизно до останнього розподілу, а у цифрового мультиметра на індикаторі повинні з'явитися нулі (допускається відображення цифри 1 або 2 в молодшому розряді). Якщо включений режим звукової прозвонки, почується писк.
5
У стрілочного тестера, не розмикаючи щупів, регулятором встановіть стрілку точно на останнє поділ шкали (для режиму омметра воно - перше).
6
Розімкніть щупи, а потім підключіть їх до дроту. Якщо він цілий, прилад покаже нульове опір.
7
У многожильного кабелю, провідники якого не відрізняються один від одного кольором ізоляції, за допомогою тестера або мультиметра знайдіть початкові і кінцеві точки кожної з жил. Промаркируйте їх шматочками кольорового ізоляційної стрічки. Незайвим буде і перевірити кабель на наявність замикань між провідниками. Якщо ж режим роботи кабелю такий, що замикання загрожують несправностями або загорянням, дана перевірка і зовсім обов'язкова.
8
Відключіть прилад від кабелю. Сам кабель підключіть до ланцюгів пристрою, в складі якого його передбачається використовувати. Чи не переплутайте при цьому його провідники. Мультиметр або тестер перемкніть в такий режим, в якому від його батарей не споживається енергія.