Як вибрати огірки.

Огірки - обов'язковий компонент найрізноманітніших страв. Особливо популярним цей овоч стає в літній сезон, коли огірки продаються повсюдно. Розібратися в цьому достатку буває не просто. Дотримуючись наступні рекомендації, ви зможете вибрати якісні та апетитні огірочки для вашого столу.
Інструкція
1
Перше, на що варто звернути увагу при виборі огірків - їх зовнішній вигляд і забарвлення. Вибирайте овочі з яскраво-зеленою шкіркою і щільною структурою. Забарвлення свіжих огірків - насичена, але не надто блискуча. Якщо огірочки мають на шкірці неприродні відблиски, можливо, вони оброблені воском або напхані добривами. На дотик овочі повинні бути пружними і міцними, не мати на поверхні темних плям, помятостей і тріщин. Уважно розгляньте хвостик, якщо він виглядає занадто млявим і зів'ялим, значить, перед вами огірки не самої першої свіжості. Якщо ж ви все-таки придбали в'ялі і підсохлі огірки, їх можна реанімувати, опустивши в блюдо з холодною водою. Через кілька годин вони повернуть свою пружну форму.
2
Не вибирайте занадто великі огірки. Оптимальний розмір найпопулярніших огіркових сортів - 10-15 см. Надто великі огірки є перерослими, часто мають водянистий смак і велика кількість насіння. Ще одна ознака того, що овоч переріс - жовте забарвлення. Від покупки таких пожовклих огірочків теж варто утриматися. Крім того, дрібні огірки гірчать набагато рідше, ніж великі.
3
Ще один істотний фактор, що говорить про якість продукту - його аромат. Якщо є можливість, понюхайте розрізаний овоч. Запах повинен бути свіжим, характерним для огірка. Не купуйте огірки, які пахнуть сторонніми домішками, і особливо хімікатами.
4
Огірки дуже ніжні і примхливі в зберіганні овочі. Тому завжди звертайте увагу на місця, в яких знаходиться товар. Кращим місцем для них буде прохолодне приміщення з досить високою вологістю, наприклад холодильник. За таких умов більшість огіркових сортів залишаються свіжими близько 2-3 тижнів. Не рекомендується тримати овочі довгий час в поліетиленовому пакеті, тому якщо ви купуєте розфасовані огірки, обов'язково дивіться на дату упаковки.
Здавалося б, не залишилося таких пам'яток, які могли б здивувати страшенного мандрівника. Але завжди знаходиться щось нове і цікаве, що здатне розвеселити, здивувати і вразити. Одними з таких прикладів вважаються пам'ятники огірку, яких, що дивно, досить багато.

Огірки-молодці в Росії

В Старому Осколі в Білгородській області з'явився пам'ятник огірку після того, як місцева зелена пупирчатая продукція перемогла на міжнародному конкурсі, завдяки екологічності та харчової безпеки. Пам'ятник встановили біля в'їзду на завод «Металург», який виготовляє переможну продукцію. Пам'ятка являє собою гігантську вилку з нанизаним на неї огірком.

В місті Лохвиця Московської області огірок теж є популярним персонажем. Основна стаття доходу цього маленького міста - це якраз зелений овоч. Під час криз минулого сторіччя городяни вижили тільки завдяки тому, що навчилися вирощувати огірки на своїх присадибних ділянках, які й продавали на ринках Москви і Підмосков'я. Пам'ятник огірку в цьому російському місті є велику бочку і витягнений з неї солоний огірочок.

Традиційну російську закуску також вирішили прославити в селі Черкаси Єлецького району Липецької області. У тутешньому селі всі мешканці вирощують огірки, а черкаські огірочки знамениті майже на всю країну. Пам'ятник являє собою цілу композицію з огіркової батоги з метровим огірочком.

Огірки за кордоном

Не тільки жителі Росії з трепетом ставляться до огірків. В українському місті Ніжин, який славиться своїми смачними маринованими і солоними огірками, вирощеними завдяки особливій грунті в тутешніх місцях, встановили пам'ятник солоному огірку. Статую являє собою льох для зберігання солінь, бочку і витягнений з неї огірок.

Жителі Білорусії вирішили не відставати і теж встановили пам'ятник огірку. Правда, монумент в місті Шклові має більш казковий вигляд. Тут огірок, названий творцем Огородец, одягнений в стильний піджачок і краватку-метелика, в руках тримає кошик і квітка, а вигляд має задоволений і загадковий. Цікава скульптура відразу стала символом міста, до того ж місцеві жителі в середині липня традиційно відзначають день огірка.

У польському місті Познань теж є пам'ятник огірку, встановлений прямо на центральній площі. Саме там працює Міжнародна Познаньська ярмарок, де продаються, в тому числі, і різні овочі. Гості ярмарку можуть побачити настільки незвичайний пам'ятник у вигляді зеленого огірка на досить міцному постаменті.

Навіть в Америці встановили пам'ятники огірку. Один з них знаходиться в місті Піджен Фордж в штаті Теннессі і являє собою жовто-зеленого скрученого реалістичного красеня на постаменті, а другий встановлений у місті Діллсберг в Пенсільванії і виглядає як казковий персонаж з руками, ногами і усміхненим обличчям, приподнимающий капелюх на знак привітання.