Як виявити слабкі сторони.

Ідеальних людей на світі немає. Навіть у самого розумного, талановитого людини обов'язково є недоліки. Саме тому роботодавець, розглядаючи кандидатури претендентів, шукає відповідь на питання: які ж їх слабкі боку , і наскільки вони серйозні? Потенційний співробітник на співбесіді подає себе з найкращої боку . Наївно очікувати, що хтось відверто зізнається у своїх слабкостях.
Інструкція
1
Як не дивно, гідності кандидата можуть допомогти виявити слабкі боку ! Адже не дарма ж кажуть: «Де сила, там і слабкість». Постарайтеся розгледіти оборотну сторону людини, яка претендує на працевлаштування. Наприклад, власник підприємства шукає керівника вищої ланки. Якщо претендент владний, авторитарний, можна бути впевненим, що він наведе хорошу трудову дисципліну серед підлеглих. Але такі керівники часто створюють знервовану обстановку в трудовому колективі, що тягне за собою плинність кадрів.
2
Зверніть увагу на трудову книжку потенційного співробітника. Якщо ви спостерігаєте постійну зміну місця роботи, перед вами напевно людина зі слабким характером. Такі люди часто залишають справи незавершеними, перекладаючи роботу з дня на день.
3
Якщо кандидат на співбесіді занадто багато говорить не по справі, це може бути ознакою легковажності і несерйозного ставлення до роботи.
4
Поставте перед претендентом завдання: «Припустимо, у вас на роботі виникла така-то проблема. Які способи її вирішення, на вашу думку, найкращі? »Уважно проаналізуйте, наскільки швидко людина запропонувала варіанти рішення, і наскільки розумні вони були, після цього зробіть висновок про його потенційно слабкі сторони.
5
Є й інший хороший метод, що допомагає виявленню слабких сторін претендента - це «стрес-опитування». Тобто людині задають у швидкому темпі кілька питань, вони повинні бути дивними і провокуючими. У процесі відповідей уважно спостерігають за реакцією співробітника. До цього методу вдаються, якщо людина претендує на посаду менеджера з продажу, адже йому доведеться вести постійні переговори з клієнтами, і його основне завдання зберегти самовладання в будь-якій ситуації. Якщо він, відповідаючи на ваші безглузді запитання, занервує, стане виявляти нетерпіння, досаду, швидше за все, він не годиться для цієї посади.
6
Запропонуйте людині відверто відповісти на питання: «Що ви самі можете сказати про ваших слабких сторонах?» Від того, що саме скаже претендент, і як скаже, можна скласти більш-менш об'єктивне уявлення про нього.