Як швидко вивчити матеріал. Як вивчати матеріал студент.

Навіть якщо студент займався старанно, в сесію необхідно завантажити в голову такий масив знань, що без спеціальних технологій не обійтися. Як же швидко вивчити матеріал ?
Вам знадобиться
  • - конспекти;
  • - маркер;
  • - папір для шпаргалок.
Інструкція
1
Розрахуйте час, який буде потрібно на підготовку до іспиту. Ні в якому разі не залишайте все на останній день. У людського організму є межа, до якого він здатний сприймати інформацію, і це варто враховувати. Сплануйте, скільки тим, сторінок або параграфів вам потрібно вивчити за день. Останню добу перед іспитом залиште на відпочинок і легке повторення.
2
Зрозумійте про себе, який тип пам'яті у вас краще розвинений. Розрізняють зорову, слухову і моторну. Якщо ви краще пам'ятаєте те, що побачили, більше читайте і виділяйте маркером важливі місця в конспекті. Якщо на першому місці слухова пам'ять, читайте або проговорюйте основні думки вголос. А якщо тактильна - пишіть конспекти або шпаргалки. До речі, вони будуть нелишними практично для всіх, навіть якщо не використовувати їх на іспиті.
3
Не починайте відразу зубрити матеріал . Спочатку перегляньте його, виявите основні ідеї та факти. Складіть короткий конспект або план відповіді на основі опорних слів. І спробуйте їм скористатися. Починайте з найскладніших і незрозумілих тем. Відведіть для них ранкові години, навіть якщо ви вважаєте себе совою.
4
Чергуйте роботу і відпочинок. Краще всього використовувати режим школи: 40-45 хвилин зубріння і 10-15 хвилин для розслаблення. Під час відпочинку обов'язково міняйте вид діяльності: пройдіться, зробіть зарядку, не навантажуйте очі і вуха іншими образами.
5
Повторіть вивчений матеріал по екзаменаційним питань. Їх список зазвичай студентам відомий. Імітуйте випробування: напишіть питання на листочках і тягніть. Прочитавши завдання, коротко накидайте відповідь. Ті моменти, які даються особливо важко, перекажіть вголос комусь із близьких. Це додасть вам впевненості.
6
Використовуйте для повторення дзеркало: розповідайте матеріал своєму відображенню. Намагайтеся виглядати впевнено, нехай ваш голос звучить твердо. Якщо ви не знайшли відповіді на якісь питання, задайте їх викладачеві на консультації перед іспитом.
7
Застосовуйте мнемоніку або метод асоціацій для запам'ятовування складних понять, формул або дат. Наприклад, річницю якої-небудь битви можна співвіднести з днем народження знайомого. Придумайте віршик або смішну фразу, в якій кожне слово буде відповідати символу в формулі. Такий творчий підхід дозволить міцно засвоїти потрібну інформацію.
Сесія для студентів зазвичай настає несподівано, і підготовка до іспитів проходить стрімко. Швидко вивчити потрібну інформацію і не завалити тест можна тільки за умови цілковитої концентрації уваги.
Інструкція
1
Почніть підготовку хоча б за тиждень. Вивчити іспит за один день буде неможливо, особливо якщо весь семестр ви не відвідували заняття або не особливо приділяли уваги на них словами викладача. Дозування інформації призведе до кращого її засвоєнню і запам'ятовуванню.
2
Оцініть обсяг інформації, яку необхідно вивчити, і складіть графік. Розділіть всю інформацію на квитки, порахуйте їх кількість і розподіліть на що залишилися до іспиту дні. Поставте собі завдання щодня прочитувати певну кількість квитків, і в жодному разі не відступати від цієї мети, інакше під кінець вам доведеться вчити в рази більше, що не дасть результату.
3
Не відволікайтеся. Краще читати всього годину в тиші, ніж кілька - в галасливій зупинці. Вимкніть телевізор, радіо, плеєр і комп'ютер. Не піддавайтеся спокусі на хвилинку зазирнути в соціальні мережі або зателефонувати однокурсникові. Зосередьтеся на матеріалі, вдумуйтеся в прочитане, якщо щось залишилося незрозумілим - поверніться і прочитайте це знову. Не старайтесь запам'ятати текст напам'ять. Головне в підготовці - зрозуміти матеріал, засвоїти його і розповісти викладачеві на іспиті.
4
Робіть перерви. Звичайно, багатогодинна зубріння не приведе ні до чого хорошого. Вставайте з-за столу приблизно раз в сорок хвилин. Відпочинок може тривати п'ять-десять хвилин, за які ви повинні встигнути випити води, перекусити, зробити невелику розминку і пройтися по кімнаті. Намагайтеся не перемикати увагу на комп'ютер або телевізор.
5
Якщо до іспиту залишається один або два дні, а обсяг інформації дуже великий, вам доведеться застосовувати екстремальну техніку - «читання по косою». Суть її полягає в тому, що ви не вчитувався в матеріал, а переглядаєте його. Є одне «але»: такий метод підійде лише тим студентам, у яких добре працює зорова пам'ять. Коли ви витягнете квиток, слова з книг будуть спливати в голові, і відповідь складеться сам собою.
Зверніть увагу
Шпаргалки є не тільки можливістю списати на іспиті, але і запам'ятати матеріал. Під час набору тексту на комп'ютері або написання його від руки ви задієте м'язову і зорову пам'ять, що дає непоганий результат запам'ятовування.