Як в'язати подвійну шапочку. зв'язати шапку спицями моделі.

Виконати теплий головний убір можна різними способами: використовувати товсту робочу нитку і велику в'язку; смужки хутра; пришити з вивороту вироби підкладку. Інше рішення - подвійна шапка, при в'язанні якої достатньо однієї цільної деталі крою. Таке полотно можна виготовити на кругових спицях і обійтися одним верхнім з'єднувальним швом.
Вам знадобиться
  • - кругові спиці №№ 3 і 3,5;
  • - сантиметр;
  • - схема жаккардового малюнка;
  • - пряжа двох або більше кольорів;
  • - контрастна нитка;
  • - циганська голка.
Інструкція
1
Зв'яжіть лицьовій гладдю зразок з підготовленою для шапки вовни. Вам слід розрахувати кількість петель в довжину і число рядів у висоту на квадраті розміром 10х10 см.
2
З'ясуйте обхват голови. Так ви дізнаєтеся, скільки петель потрібно набрати на кругові спиці для низу подвійний шапки. Наприклад, при окружності голови в 59 см і щільності виїзного квадрата 31 ряд на 21 петлю для роботи вам знадобиться всього 108 початкових петель.
3
Спробуйте пов'язати стильну двошарову шапку прямокутної форми. Для цієї роботи потрібно освоїти так званий італійський набірний ряд. На спиці №3 наберіть половину з усього необхідної кількості петель (108: 2 = 54) плюс ще одну петлю - всього 55. Для цього використовуйте гладку і тонку допоміжну нитку контрастного кольору.
4
Введіть у роботу основну пряжу, закріпивши її вузликом. Пров'яжіть перший кругової ряд вироби з послідовними чередованиями накидов і лицьових петель.
5
У наступному ряду накинуті петлі пров'язуйте як виворітні, а лицьові знімайте непровязаннимі. При цьому робоча нитка завжди повинна розташовуватися за в'язанням.
6
Пров'яжіть всі лицьові петлі третього ряду, а виворітні зніміть (тепер нитка знаходиться перед роботою). У подальшому колі робіть все навпаки: виворітні пров'язуйте, а лицьові знімайте на робочу спицю непровязаннимі (нитка - за в'язанням).
7
Візьміть спиці № 3,5 і перекиньте на них петлі таким чином: лицьова і виворітна зі спиці №3 послідовно пров'язуються; наступні петлі потрібно переставити місцями, повернути на спицю №3 і провязать як виворітну і лицьову. Діючи за цим зразком, ви отримаєте гумку 2х2 (2 лицьові петлі і 2 виворітні).
8
Зв'яжіть еластичне полотно приблизно 2-2,5 см у висоту і обережно витягніть допоміжну контрастну нитку. Тепер ви можете перейти до основного візерунку верхній, лицьова, частини головного убору.
9
Виконайте панчішну в'язку, при бажанні - з простим жакардовим малюнком. Виберіть для нього гарні, плавні переходи різнобарвною пряжі. Наприклад, коричневою, світло-коричневої і бежевій. Як шаблон можна взяти відповідну схему для вишивання хрестиком.
10
Довяжіте полотно зовнішньої шапки на потрібну висоту. Після контрольної примірки завершите останній ряд і приступайте до внутрішньої частини подвійного вироби.
11
Огляньте виворітну сторону полотна з італійським складальним краєм - ви побачите невелику доріжку з простягнутих ниток. Витягніть протягання на кругові спиці №3, прив'яжіть робочу пряжу і зробіть перший ряд панчішної в'язки.
12
В'яжіть внутрішню частину подвійний шапки лицьовій гладдю, взявши за зразок готову зовнішню частину. Після закінчення роботи закрийте петлі, зшийте підкладкову частина головного убору зверху і акуратно розправте всередині виробу.
Корисна порада
Для кращої фіксації другий шар шапки прикріпіть до верхньої деталі декількома потаємними стежками.