Як бути почутим.

В п'єсі Пушкіна «Борис Годунов» вмираючий цар, наставляючи свого сина-підлітка, якому належить зайняти престол, особливо підкреслював: «Небагатослівний будь! Не повинен царський глас на повітрі губитися по-пустому ». Батько був абсолютно прав, і не його вина, що в п'єсі доля сина склалася дуже сумно. Деякі люди задаються питанням: як же їм поводитися, щоб бути почутими.
Інструкція
1
Мабуть, самий поганий, невдалий спосіб - усюди лізти зі своєю думкою, нав'язувати його, навіть коли йдеться про речі, в яких ви слабо розбираєтеся. Повірте, ви досягнете цим прямо протилежного ефекту, заслуживши репутацію не знавця, а порожнього базіка. І тоді в ситуації, коли вам дійсно є що сказати, від вашої думки або просто-напросто відмахнуться, або поблажливо пропустять його повз вуха.
2
Запам'ятайте просту істину: «Щоб тебе почули, навчися слухати сам!» Ставтеся до співрозмовників ввічливо, шанобливо. Не перебивайте їх, дайте договорити до кінця. Навіть якщо ви абсолютно не згодні з тим, що вони говорили, не вживайте зневажливих виразів типу: «Яка нісенітниця!» Утримайтеся від презирливо-саркастичної міміки, жестів. Адже можна висловити незгоду, переконати у своїй правоті, не принижуючи гідності опонента.
3
Візьміть за непорушне правило: говорити тільки по суті і тільки на теми, в яких ви відчуваєте себе як риба у воді. Починаючи свою промову, не ходіть навкруги, не збивається на другорядні деталі. Намагайтеся переходити відразу до справи, говорите чітко, ясно, переконливо. Діючи так, ви швидко заслужите репутацію людини, яка говорить розумні речі, до слів якого варто прислухатися.
4
Якщо вам заперечують, ні в якому разі не переходьте на особистості, що не принижуйте опонента: мовляв, хто ти такий, щоб зі мною сперечатися! Нехай навіть його заперечення, м'яко кажучи, нерозумні. Спокійно й аргументовано доведіть свою правоту.
5
У тому випадку якщо має бути серйозна розмова (наприклад, призначено важливу нараду), обов'язково постарайтеся підготуватися до нього заздалегідь. Продумайте свою промову, чітко розділивши її на короткий вступ, основну частину і висновки. Якщо вам для більшої переконливості потрібні якісь статистичні дані - знайдіть їх і запишіть, щоб не забути під час виступу. Постарайтеся вгадати, які можуть бути заперечення, контраргументи у інших учасників розмови, і подумайте, як краще їх спростувати, наполігши на своїй думці.
Часто ми чуємо пісню по радіо, яку потім намагаємося марно знайти. На щастя, в інтернеті є спеціалізовані ресурси, які зберігають архів ефіру всіх основних радіостанцій країни за останній тиждень або навіть місяць.
Вам знадобиться
  • Щоб вам легше було знайти пісню, вам потрібно запам'ятати або записати час звучання і радіостанцію, на якій ця пісня грала.
Інструкція
1
Запам'ятавши час і станцію, перейдіть на один з ресурсів, що зберігають архів ефіру радіостанцій Москви і Санкт-Петербурга: www.moskva.fm і www.piter.fm. На головній сторінці одного з сайтів перейдіть в розділ «Станції» і знайдіть потрібну вам.
2
Опинившись на сторінці потрібної радіостанції, клацніть на хмарці блакитного кольору з написом «Архів за ...». У розпочатому календарі виберіть день, в який звучала вподобана вам пісня, і клацніть на кнопці «Перейти».
3
Відкриється нова сторінка, де ви зможете, переміщаючи прозорий повзунок, вибрати час, у який звучала пісня.
4
Після того, як ви знайдете потрібний час, наведіть курсор миші на сині стовпчики всередині повзунка. Кожен стовпчик - це пісня. При наведенні на стовпчик висвічується назва пісні і виконавця.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4g97ML-03bA
Корисна порада
Якщо клацнути на пісні, можна її прослухати і навіть прочитати текст пісні.