Як обчислити тиск. Як обчислити силу з тиску.

Навіть приклавши невелике зусилля, можна створити значну тиск . Все, що для цього необхідно - сконцентрувати це зусилля на невеликій площі. І навпаки, якщо рівномірно розподілити по великій площі значне зусилля, тиск вийде порівняно малим. Щоб дізнатися, яким саме, доведеться провести розрахунок.
Інструкція
1
Переведіть всі вихідні дані в одиниці системи СІ: силу - в ньютони, масу - в кілограми, площа - в квадратні метри і т.п. Тоді тиск після розрахунку буде виражено в паскалях.
2
У разі якщо в задачі приведена не сила, а маса вантажу, обчисліть силу за такою формулою: F = mg, де F - сила (Н), m - маса (кг), g - прискорення вільного падіння, рівне 9,80665 м/с?.
3
Якщо в умовах замість площі вказані геометричні параметри області, на яку виявляється тиск , спочатку розрахуйте площу цій галузі. Наприклад, для прямокутника: S = ab, де S - площа (м?), A - довжина (м), b - ширина (м) .Для кола: S =? R ?, де S - площа (м?), ? - Число «пі», +3,1415926535 (безрозмірна величина), R - радіус (м).
4
Щоб дізнатися тиск , поділіть зусилля на площу: P = F/S, де P - тиск (Па), F - сила (н), S - площа (м?).
5
При необхідності переведіть тиск в похідні одиниці: кілопаскалі (1 кПа = 1000 Па) або мегапаскалі (1 МПа = 1000000 Па).
6
Для перекладу тиску з паскалів в атмосфери або міліметри ртутного стовпа скористайтеся наступними співвідношеннями: 1 атм = 101325 Па = 760 мм рт. ст.
7
У ході підготовки супровідної документації до товарів, призначеним для поставки на експорт, може знадобитися висловити тиск у фунтах на квадратний дюйм (PSI - pounds per square inch). У цьому випадку керуйтеся наступним співвідношенням: 1 PSI = 6894,75729 Па.