Як повернути страховку.

Той факт, що для водіїв поліс ОСАГО просто необхідний, сьогодні вже ніхто не буде заперечувати. Але при продажу авто або серйозної його поломки, утилізації поліс вже не потрібен. У такому випадку ОСАГО слід повернути страховикові. Однак тут відразу виникає цілий ряд питань, серед яких варто виділити в першу чергу такий: як повернути страховку ?
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - копія ПТС;
  • - оригінал страховки ОСАЦВ;
  • - квитанція про оплату ОСАГО.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що ви маєте повне право розірвати раніше укладений договір по ряду вагомих причин. Перша причина - це продаж вашого автомобіля. Друга - ваш транспортний засіб не підлягає подальшому відновленню. І, нарешті, третя причина - та людина, який був власником автомобіля або ж на нього була оформлена страховка, помер. Причини такого роду, як «не сподобалося обслуговування», до розгляду не приймаються. Договір в такому випадку ви розірвати можете, але от на повернення грошових коштів розраховувати не доводиться.
2
Припустимо, ви продали свій транспортний засіб, а страховка ще буде дійсна більше півроку. Не залишати ж у такому разі свої грошові кошти страховикам. У такій ситуації слід якнайшвидше йти в страхову компанію і вирішувати своє питання, тому як дата звернення до неї буде тим моментом, коли припиняється дія страхового договору. Відповідно, чим більше ви зволікайте, тим менше сума повернення грошей.
3
У страховій компанії напишіть заяву. При собі необхідно мати паспорт, копію ПТС з відміткою про нового власника, оригінал страховки ОСАЦВ і, якщо збереглася, квитанцію про оплату ОСАГО.
4
Ситуація друга - автомобіль перетворився на купу заліза. У даному випадку датою закінчення дії страхового договору буде дата аварії. Комплект документів тут буде той же самий.
5
Ситуація третя - помер власник машини. Особливостей тут немає ніяких. Комплект документів все той же. А датою припинення договору буде дата смерті власника транспортного засобу.
6
В результаті звернення в страхову компанію гроші ви отримаєте досить швидко, відповідно до законодавства, протягом чотирнадцяти днів з моменту звернення.
7
Тепер щодо суми, яка підлягає поверненню. Це питання носить дещо делікатне характер. Справа в тому, що згідно з деякими нормативними документами при розірванні договору зі страховою компанією, з застрахованої особи стягується двадцять три відсотки. Але такий тарифної ставки не передбачено ні правилами страхування ОСАЦВ, ні тим більше Цивільним Кодексом РФ. Незважаючи на те, що багато компаній як і раніше виробляють такі відрахування, більшість людей все-таки звертаються до суду і повертають свої грошові кошти в повному обсязі.
Будь-який договір страхування можна розірвати достроково і повернути частину коштів, виплачених за страховку . Для цього буде потрібно звернутися до страхувальника з пакетом документів, відповідних укладеним договором.
Вам знадобиться
  • - заява;
  • - паспорт;
  • - пакет документів для повернення страховки.
Інструкція
1
Якщо ви застрахували автотранспортний засіб, оформивши поліс ОСАЦВ або КАСКО, то можете розірвати договір достроково. Підставами для повернення виплачених коштів за страховку можуть служити: - продаж транспортного засобу; - аварія, після якої відновлювати нічого; - утилізація; - смерть страхувальника.
2
Щоб вам повернули частину виплачених коштів, пред'явіть: - заява; - паспорт; - договір страхування; - довідку з ДАІ (якщо проведена утилізація або транспортний засіб не підлягає відновленню; - ПТС та ксерокопію (з позначками про нового власника) ; - квитанцію про оплату за страховку та ксерокопію; - нотаріальну довіреність (якщо звертається довірена особа); - документи про спорідненість (якщо звертається родич після смерті власника); - свідоцтво про смерть.
3
На підставі поданих документів вам зроблять перерахунок і повернуть частину суми за страховку .
4
Для повернення страховки за майно вам потрібно також звернутися до страховика. Наприклад, якщо ви застрахували квартиру, але до закінчення терміну продали її - це достатня підстава для розірвання договору.
5
Вам потрібно пред'явити: - заяву; - договір страхування; - квитанцію про оплату за страховку та ксерокопію; - правовстановлюючі документи на квартиру, що підтверджують зміну власника; - виписку з єдиного реєстру, яку ви можете отримати в ФУГРЦ; - договір купівлі-продажу; - паспорт громадянина РФ; - ксерокопії всіх документів.
6
Строки розгляду документів та повернення грошових коштів за страховку не перевищують одного місяця. Перерахунок вам зроблять з дня, зазначеного в заяві при зверненні в страхову компанію. Але повернути можуть тільки суму за цілий місяць. Наприклад, якщо ви звернулися в страхову компанію 15 числа, до кінця страхування залишилося 6 місяців і 15 днів, ви отримаєте грошові кошти тільки за 6 місяців.