Як викопати дерево.

Дерева викопують для того, щоб пересадити їх. Якщо ви не збираєтеся зберігати рослина, то його потрібно зрубати і потім вже викопати пень. Якщо ж ваше деревце просто повинно «переїхати», то до цього варто почати готуватися заздалегідь.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - лопата;
  • - мішковина;
  • - вода;
  • - фарба для відмітин;
  • - набір для визначення властивостей ґрунту.
Інструкція
1
Найкраще пересаджувати дерева ранньою весною, коли вони «прокидаються», можна здійснити це операцію і пізньої осені, коли рослини «засипають». І лише в крайніх випадках дерева «переїжджають» взимку, але тільки коли температура не встигла впасти нижче - 5оС.
2
Виберіть нове місце для дерева. Переконайтеся, що воно отримає достатньо сонячного світла або тіні в залежності від того, які умови потрібні рослині для росту. Перевірте тип ґрунту - чи підходить він для цього виду? Викопайте заздалегідь яму. Її розмір повинен бути в 2 рази більше, ніж кореневий кому пересаджуваної дерева. Орієнтуйтеся на те, що у зовсім молодих рослин він до 0,5 метра, у деревець постарше, до 5 років, кім досягає 1 метра, десятирічні дерева нарощують його до 1,5 метрів. Висота кома, а, значить, і глибина ями, для молодих дерев - до 0,5 метрів, для рослин постарше - до 0,7 метра.
3
Відзначте на дереві ту сторону, якій воно повернене до сонця, щоб зорієнтувати його на новому місці точно так само. Підв'яжіть гілки, щоб вони не ламалися і не заважали вам.
4
Візьміть гостру лопату, щоб у разі потрапляння по корінню дерева вона рубала їх, а не ламала, і викопайте навколо нього траншею, орієнтуючись на вищенаведені цифри. Якщо деревце зовсім молоденьке, а його стовбур в обсязі не більше метра, можете переміщати його з голими корінням. Всі корені, які виходять за межі позначеного вами кома, обрубують або відпилюйте гострої ножівкою. Якщо ви не знаєте, скільки років деревцю, то окресліть кореневий кому по краях найдовших гілочок.
5
Щоб вам було легше копати, поливайте коріння водою, так ви їх і краще побачите. Виривши глибоку траншею і обрубавши зайві тонкі коріння, якщо деревце НЕ молоденьке, покличте помічника. Нехай він візьме другу лопату, і ви одночасно підійміть дерево на їх робочих полотнищах.
6
Захистіть коріння, якщо дереву чекає тривала транспортування. Обв'яжіть його мішковиною і періодично поливайте. Не саджайте дерево занадто глибоко, не кладіть в яму добрива. Присипте грунт навколо посадженого дерева мульчею, вона забезпечить йому захист і поживні речовини. Перший рік після пересадки поливайте дерево не рідше 2 разів на тиждень, в посушливу погоду - частіше.
Корисна порада
Найкраще проводити пересадку дерев рано вранці, поки роса ще не висохла на гілках.