Як виконати SQL-запит.

Непрофесійному програмісту мати справу з SQL- запитами найчастіше доводиться при роботі з інтернет-ресурсами. Більшість з них - блоги, форуми, системи управління сайтами і т.д. - Використовує в роботі бази даних СУБД MySQL. Для цієї СУБД існує дуже популярний додаток, що дозволяє управляти як окремими таблицями, так і цілими базами даних. Створення SQL-запитів в PhpMyAdmin - так називається цей додаток - можливо як у форматі діалогу, так і за допомогою ручного введення операторів.
Вам знадобиться
  • Доступ до додатка PhpMyAdmin.
Інструкція
1
Завантажте в браузер головну сторінку додатки, введіть логін і пароль. В ліву колонку першої сторінки вміщено список посилань на доступні вам бази даних - виберіть потрібну.
2
Вміст лівої і правої колонок зміниться - місце списку баз даних зліва займе перелік таблиць. Якщо ви хочете зробити запит в якусь конкретну таблицю, клацніть по відповідному посиланню, а якщо запит відноситься до всієї бази, клікніть по закладці SQL в меню правої колонки. Після вибору таблиці така закладка теж буде присутній на сторінці і вам теж треба буде на неї перейти.
3
Наберіть запит в поле під написом «Виконати SQL-запит (и) до бази даних mysql:». Якщо ви не вибрали таблицю на попередньому кроці, це поле буде порожнім, в іншому випадку в нього буде поміщений шаблон, який залишиться лише доповнити або виправити. Шаблон може виглядати, наприклад, так: SELECT * FROM `help_category` WHERE 1Ви можете відразу натиснути кнопку OK, і запит в базу даних буде зроблено - він поверне список всіх рядків з усіма полями з таблиці з назвою help_category.
4
При конструюванні SQL-запиту в обрану таблицю можна використовувати список наявних в ній колонок - він поміщений правіше поля введення. Наприклад, ви можете трансформувати шаблон до такого виду: SELECT `url` FROM` help_category` WHERE `name`="Геометричні конструкції "Зверніть увагу на лапки: для« оковичіванія »назви полів і таблиці - url, name і help_category - використовуються не ті символи, які поміщаються навколо текстових даних ("Геометричні конструкції"). Після натискання кнопки OK цей запит поверне ті рядки таблиці, в яких у полі name міститься значення «Геометричні конструкції». Список результатів матиме лише одну колонку url, так як тільки вона вказана після оператора SELECT.
5
Цей же запит можна сформувати в діалоговому режимі. Для цього натисніть посилання «Пошук» та заповніть таблицю під написом «Виконати" запит за зразком "». Для наведеного вище прикладу в цій таблиці досить набрати текст «Геометричні конструкції» в колонці «Значення» рядка name. Для конструювання складніших запитів натисніть посилання «Параметри», вміщену під таблицею, і відкриється додатковий набір полів і списків вибору.
6
Натисніть кнопку OK, і PhpMyAdmin сконструює і відправить SQL-запит в базу даних.