Як вибирати німецьку вівчарку.

Рішення завести німецьку вівчарку прийнято, скоро у вашому будинку пролунає заливистий гавкіт чотириногого друга. І от ви вже в розпліднику чи на ринку дивіться на пухнасті грудочки, не знаючи, на кому зупинити свій вибір.
Інструкція
1
Подивіться, як поводяться цуценята. Вони вже намагаються боротися за місце в зграї, тому часто б'ються. Необов'язково брати самого агресивного, з ним може бути багато клопоту на прогулянках в людних місцях. Такі собаки більше годяться для охорони об'єктів. Вам же потрібен не агресивний друг, але який зможе проявити себе і встати на захист в потрібну хвилину. Тому краще вибрати цуценя середнього врівноваженого темпераменту. А на боягузок, візглявих і підібгав хвоста, навіть і не дивіться.
2
Другим важливим пунктом є здоров'я. Зверніть увагу на вгодованість, але якщо животик надмірно великий, то це одна з ознак зараження гельмінтами. Помацайте шерсть, вона повинна бути м'якою, без відразливого запаху, без облисіння і коросточек. Очі у здорової цуценя чисті, блискучі. Ніс - вологий і холодний, обов'язково чорний без цяточок. Переверніть цуценя і подивіться на його живіт. Наявність червоних крапок, коросточек говорить про присутність бліх або вошей.
3
Якщо перед вами кобелек, то яєчка у нього повинні до 3 місяців опуститися в мошонку. Не слухайте запевнення продавця в тому, що це відбудеться пізніше. Хоча, якщо ви берете собаку не для виставок, такий дефект не особливо важливий.
4
Тепер про вуха. У одних цуценят німецької вівчарки вони встають рано, в 5 тижнів, в інших пізніше, може навіть і в 4 місяці. Тому це не настільки важливо, якщо хрящі в порядку, немає заломів і т.д.
5
Поставте цуценя і подивіться на його лапи. У хорошої собаки кінцівки повинні бути прямі і міцні. Не допускається ніякої зігнутості. Це пряма ознака неправильного харчування і рахіту. А ось суглоби можуть мати вузлуватість; потім, у міру зростання цуценя, коли кістяк сформується і зміцниться, це потовщення не буде помітно.
6
Німецька вівчарка трохи має скошений круп, а у цуценят ця віслозадость виражена сильніше. Не лякайтеся, коли вихованець підросте, нахил крупа вирівняється і прийде в норму.
7
Подивіться, як іде сподобався щеня. Якщо він ставить ноги в один слід, то це нормально, якщо він викидає задні лапи назовні, це дефект будови кінцівок. Подивіться на стоїть цуценя ззаду, якщо його плесна трохи стикаються, то не варто відмовлятися і вибирати іншого, з часом круп підніметься, і постановка задніх лап стане правильною.
8
Прикус теж важливий при виборі німецької вівчарки. Не допускається випирання верхньої або нижньої щелепи. Вони повинні бути ножницеобразного прикусу, тобто коли верхні зуби злегка попереду нижніх.
9
Зверніть увагу на форму хвоста. Якщо щеня спокійний, то його хвіст висить, може бути присутнім невеличкий шаблевидний вигин. У стані збудження щеня піднімає хвіст, але він не повинен закидатися високо над спиною, а тим більше закручуватися в колечко.
10
І про забарвлення. Зазвичай щенки набагато темніше дорослих собак, тому орієнтуйтеся на це. Допускається і сірий вовчий окрас, але він непопулярний. Подивіться, щоб не було білих відмітин на грудях і лапах, хоча, якщо ви бажаєте придбати собі друга, чи не все одно, якого кольору він буде?
Вівчарка - відмінний друг і відважний захисник. Ви можете завести шотландську, бернську або южноруссскую вівчарку , господарі, але найчастіше вибір майбутніх господарів зупиняється на вівчарці німецької. Купуючи цуценя, ви повинні бути впевнені, що купуєте породиста тварина, що повністю відповідає стандартам. Витратьте час на вибір і порівняння - і нагородою вам стане здоровий, веселий і красивий вихованець.
Інструкція
1
Купуйте собаку тільки у перевіреного заводчика. Адреса ви можете дізнатися у інших власників вівчарок або в клубі собаківників. Власник розплідника гарантує не тільки відповідність породі. Правильно вирощений щеня буде рідше хворіти і правильно розвиватися. До моменту покупки породистий щеня повинен бути щеплений.
2
Огляньте послід. Досвідчені власники собак рекомендують зупинити вибір на найактивнішому і цікавому щеня. Молода вівчарка не повинна боятися різких звуків, хлопків, незнайомих людей. Рухливість і бадьорість цуценя означає, що він здоровий, буде добре харчуватися, швидко рости і не завдасть вам додаткових проблем.
3
Візьміть вподобаного цуценя в руки, огляньте його. Щеня вівчарки повинен бути добре вгодований, мати товсті лапи і гнучкий хвіст. Не беріть занадто худого або, навпаки, надмірно товстого звірка з роздутий черевом - це може вказувати на проблеми з травленням або патологію внутрішніх органів.
4
Перевірте прикус цуценя - він повинен бути ножніцееобразним. Неправильний прикус гарантує дискваліфікацію на виставці, заборона на племінне розведення і проблеми з харчуванням. Якщо ви купуєте подрощенного цуценя, зверніть увагу на його вуха - до шестимісячного віку вони повинні бути поставлені.
5
Киньте на підлогу паперову кульку або ласощі, спонукаючи цуценя пробігтися. У здорової собаки не повинно бути вихляючою ходи, її лапи повинні бути прямими і сильними, без ознак викривлення. Тонкі і криві кінцівки - вірна ознака рахіту.
6
Хороший щеня повинен мати широкі плечі і стегна, рівну спину без провисла і горба, красивий нахил крупа. Хвіст ні в якому разі не повинен згинатися кільцем або повисати гачком. Справжня вівчарка має помірно товстий хвіст, злегка вигнутий у вигляді шаблі.
7
Вибравши цуценя, обов'язково уточніть у господарів режим щеплень і меню, до якого звикло тварина. У перші дні в новому будинку бажано дотримуватися звичайного для звірка раціону. Іноді господарі постачають покупця запасом корму. Не забудьте отримати щенячью картку - на її підставі ви зможете оформити родовід свого вихованця.