З Яких кроків складається в'язання рукавиць.

Чудесні затишні рукавиці з ексклюзивним оформленням в холодну пору року зігріють руки не тільки безпосередньо теплом. Перебираючи петельку за петелькою і вплутуючись шматочок власної душі, рукодільниця немов передає виробу свої любов і тепло. Красиво пов'язані рукавиці можуть послужити чудовим оригінальним подарунком для рідних і близьких.
Вам знадобиться
  • - 5 спиць;
  • - пряжа;
  • - шпилька;
  • - нитки для вишивки.
Інструкція
1
Зв'язати рукавиці будь-якої якості доступно навіть починає умільці. А щоб в'язана «одяг» для рук виглядала дуже красиво і акуратно, то бажано все ж мати досвід, який дозволить навіть такий простий малюнок, як лицьова гладь, виконати ідеально. Ще одним нюансом є використання пряжі з рівною структурою. В цьому випадку виріб вийде бездоганним.
2
Перш ніж приступати до роботи, обов'язково зв'яжіть зразок. Незважаючи на те що в запропонованих описах вказується товщина нитки і спиць, на ділі можуть проявитися розбіжності, тим більше що у кожної рукодільниці своя вироблена щільність в'язання. Принцип в'язання рукавиць на 5 спицях нагадує виготовлення шкарпеток - той же манжет і основна частина з зменшенням петель в області кінчиків пальців. Тільки замість п'яти вив'язується великий палець руки.
3
Манжет. Наберіть на спиці 40 петель, починайте в'язати перший ряд гумкою 1х1 (1 петля лицьова, 1 петля виворітна). Врахуйте, що в цьому ж ряду потрібно перевести всі петлі на 4 спиці, тобто на кожній з них вийде по 10 петель. Після завершення першого ряду закріпіть його в коло і продовжуйте в'язати гумку по малюнку. Манжет не повинен бути занадто коротким, тому виконайте гумку, як мінімум, в кількості 20 рядів.
4
Основа рукавиці. Почніть в'язати частину рукавиці, яка облягає руку. Для цього продовжуйте працювати з тією ж кількістю петель, однак в'яжіть їх тільки лицьовими. Зробіть не менше 15 рядів (краще приміряти), після чого знадобиться спеціальна шпилька, на яку доведеться зняти петлі для вив'язування пальця. Пров'яжіть 7 петель лицьовій гладдю, зніміть їх на шпильку і продовжуйте роботу по колу до тих пір, поки не дійдете до знятих петель. В цьому місці наберіть на спицю 7 нових (повітряних) петель, після чого в'яжіть ряд за рядом, поки не дійдете до мізинця руки.
5
Зменшення петель. Тепер почніть зменшення кількості петель. Кожне коло (незважаючи на кругове в'язання) має першу і останню петлі. Пров'яжіть їх разом - це буде початок убавленія з одного краю рукавиці (з боку великого пальця). Пров'яжіть петлі до другого краю вироби. Останню петлю однієї спиці і першу петлю з другої спиці пров'яжіть разом. Це дасть зменшення петель з іншого боку рукавиці. Повторюйте подібне зменшення в кожному ряду з двох сторін, що і призведе до утворення скругления в області кінчиків пальців. Таким чином, кількість петель зійде нанівець, після чого пров'яжіть останню петлю і витягніть нитку на виворітну сторону.
6
вив'язування великого пальця. Зніміть з шпильки і переведіть на спиці 7 петель, з кромки (яка залишилася від 7 повітряних петель) також наберіть 7 петель. Розподіліть всі отримані петлі на спиці (можна на 3) і в'яжіть по колу до місця убавленія, яке можна точно визначити після примірки. Зменшіть петлі за тим же принципом, що і в області кінчиків пальців. Зв'яжіть другу рукавицю, яка симетрична першою.
7
Оформлення рукавиць . Після закінчення роботи виріб виперіть в підходящому миючому засобі, розкладіть на рівній поверхні і висушіть. Тильну сторону рукавиць можна прикрасити вишивкою. Якщо рукавиці жіночі, то дуже красиво виглядає вишивка дрібних трояндочок в стилі «рококо».
Корисна порада
Для ідеальної посадки рукавиць в процесі в'язання бажана примірка.