Як в Excel виділити комірки.

При введенні і редагуванні даних в додатку для роботи з електронними таблицями Microsoft Office Excel користувачеві необхідно знати про те, як виділити одну або декілька осередків. Виділення використовується для того, щоб позначити діапазон, до якого слід застосувати яку-небудь команду або функцію.
Інструкція
1
Відкрийте програму Excel, автоматично буде створено новий аркуш з курсором в комірці А1. Будь-яка комірка, в яку ви встановите курсор, буде вважатися виділеної. Тепер задаються вами команди і функції будуть відноситися тільки до виділеної осередку.
2
Щоб виділити діапазон комірок, встановіть курсор миші в тому осередку, з якої почнеться виділення, натисніть ліву кнопку миші і, утримуючи її, перемістіть покажчик до тієї осередку, якій виділення буде завершено. Відпустіть кнопку миші. Виділений діапазон виявиться в прямокутній рамці.
3
Дану операцію можна виконати не тільки мишею, але і за допомогою клавіатури. Встановіть курсор в початковій комірці виділеної області, натисніть клавішу Shift і, утримуючи її, пересувайтеся по листу за допомогою клавіш управління курсором (клавіш-стрілок). Закінчивши виділення, відпустіть клавішу Shift.
4
Альтернативою клавіші Shift служить функціональна клавіша F8. Встановіть курсор миші в потрібній клітинці і натисніть клавішу, щоб активувати режим виділення. При цьому в рядку стану (невелика панель під робочою областю) з'явиться напис «Розширити виділений фрагмент». Використовуйте клавіші-стрілки, щоб позначити потрібний діапазон, після цього знову натисніть клавішу F8.
5
Для швидкого виділення осередків в режимі «Розширити виділений фрагмент» використовуються гарячі клавіші. Комбінація Ctrl, Shift і End дозволяє виділити всю таблицю від початку і до кінця, а частина від активної осередки і до початку таблиці виділяється поєднанням клавіш Ctrl, Shift і Home.
6
Ще один варіант виділення осередків за допомогою миші: встановіть курсор в першу комірку діапазону, натисніть клавішу Shift і, утримуючи її, клікніть лівою кнопкою миші по комірці, якої повинно завершитися виділення. Відпустіть клавішу Shift.
7
Якщо вам необхідно одночасно виділити декілька несуміжних осередків, натисніть клавішу Ctrl, і, не відпускаючи її, за допомогою миші вкажіть ті осередки , які повинні бути включені в діапазон.
8
Те ж саме можна зробити, активувавши режим «Додати в виділений фрагмент». Він включається і вимикається поєднанням клавіш Shift і F8 і відображається в рядку стану. Виділяти осередки в даному режимі слід мишею.