Як робити кар'єру.

Перспектива кар'єрного росту настільки приваблива для здобувачів, що багато з них готові починати працювати за невеликі гроші, якщо начальник пообіцяє можливість руху вгору. Робити кар'єру ви зможете незалежно від обіцянок роботодавця, для цього достатньо вашої завзятості і цілеспрямованості.
Інструкція
1
Самий простий і логічний шлях вгору - робити кар'єру в рамках однієї компанії. При існуванні такої можливості його вибирають багато кар'єристи. Для такого шляху вам необхідно знайти роботу у великій компанії, у якої є безліч підрозділів і департаментів, чітка структура та субординація. У такій компанії, як правило, кожна посада має уточнююче доповнення: «молодший», «старший», «провідний» або «головний». Це, наприклад, іноземні або спільні компанії, де ви будете займати кожну посаду протягом певного часу і, за умови відсутності нарікань, вас будуть автоматично підвищувати з певною періодичністю.
2
Мінусом такого вертикального просування в крупній компанії буде стабільний, але досить повільний кар'єрний ріст. Якщо ви хочете прискорити кар'єру , зверніться в невелику компанію з інтенсивною кадровою ротацією. Ця методика підготовки «універсальних солдатів» дозволяє повніше розкривати потенціал співробітників фірми і може сприяти побудові вашої кар'єри, якщо вам вдасться проявити себе.
3
Коли можливості професійного росту в рамках однієї компанії вже вичерпані, спробуйте будувати кар'єру горизонтально. Шукайте роботу, нехай навіть в тій же посаді, але в більшій і відомої компанії. Перехід в неї буде визнанням вашого професіоналізму. Умовою, що визначає таку кар'єру , буде кваліфікація і досвід, які вам вдалося отримати на попередньому робочому місці.
4
Тим, хто впевнений у своїх силах і твердо має намір робити кар'єру швидко, можна порадити діагональний кар'єрний ріст. В цьому випадку ви не тільки переходите на роботу в більшу компанію, але і отримуєте підвищення, якщо вам вдасться переконати керівництво в своїх професійних здібностях. Це не здається таким вже неможливим - в невеликих компаніях фахівцям доводиться виконувати більш широкий круг обов'язків і за наявності амбіцій і відповідних професійних навичок вони готові піднятися на позицію вище.
Корисна порада
Розширюйте свій професійний кругозір, обзаводитеся корисними знайомствами і зв'язками, які полегшать вам вертикальні і горизонтальні переходи в кар'єрі.
Зробити кар'єру менеджера в одночас навряд чи вийде - на це у вас може піти близько 10 років. Але якщо ви будете послідовні й наполегливі, будете чітко ставити собі цілі і виконувати їх, то зможете домогтися свого і забезпечити собі місце під сонцем.
Інструкція
1
Якщо ви вже вибрали професію, отримали освіту і почали працювати, проаналізуйте ситуацію в компанії. Оцініть кар'єрні сподівання своїх колег, визначте тих з них, хто буде вашим конкурентом в боротьбі за більш високі пости. В тому випадку, коли на один з них претендує кілька людей, може бути, немає сенсу витрачати час на підкилимну боротьбу. Сумлінно трудіться, проявляйте ініціативу, демонструйте хороші результати - начальство напевно оцінить ці ваші якості, а не вміння хвалитися, інтригувати і сперечатися.
2
Придивіться до себе, критично оцініть свої якості. Подумайте, які з них вам заважають працювати, а які слід розвивати та вдосконалювати. Використовуйте у своїй роботі саме ці якості. Якщо вам вдасться реалізувати їх повною мірою, це дуже позитивно позначиться на вашій кар'єрі.
3
Показником хорошої роботи ефективного менеджера є високі фінансові досягнення. Крім цього, необхідним для нього якістю є вміння розподілити обов'язки підлеглих і перекласти на них вирішення питань другорядної важливості. Задача менеджера високого рівня - управлінська діяльність. Готуйте себе до неї. Займайтеся самоосвітою, будьте в курсі останніх методичних розробок, використовуйте в своїй роботі досвід колег і зарубіжні напрацювання.
4
Просування до кар'єрних вершин неможливо без участі в конференціях, змаганнях і конкурсах - це стане стимулом для досягнення високих результатів. Продовжуйте свою освіту, підвищуйте кваліфікацію, пройдіть курс навчання за програмою МВА. Це дозволить значно підвищити ваші шанси.
Корисна порада
Чи не демонструйте безпосередньому керівництву свої амбіції - є ймовірність того, що від вас як від конкурента поспішать позбутися. Краще, якщо ви поставите його перед фактом, коли отримаєте вчений ступінь, станете консультантом або, наприклад, помічником депутата. Вашому начальникові не залишиться нічого іншого, як підшукати вам нове місце, відповідне статусу.