Як поліпшити зорову пам'ять.

Зорова пам'ять - це різновид пам'яті, що дозволяє зберігати образи, раніше побачених людиною предметів або явищ. Існує думка, що вона є вродженим даром і всі тренування по її розвитку і поліпшення не приносять позитивних результатів. Однак це зовсім не так. Поліпшити зорову пам'ять можна за допомогою декількох простих вправ.
Вам знадобиться
  • - фотографія незнайомої людини;
  • - чистий альбомний аркуш;
  • - будь яскравий предмет.
Інструкція
1
Вправа 1. Візьміть фотографію будь-якого незнайомого вам людини. Краще, якщо він буде зображений у повний зріст. Покладіть або поставте її перед собою і протягом 5 хвилин уважно на неї дивитеся. Постарайтеся при цьому запам'ятати всі вади та відмінні риси зображеної людини.
2
Після цього переверніть фотографію зображенням униз і відкладіть в сторону. Візьміть чистий альбомний аркуш і, не підглядаючи, постарайтеся намалювати ті деталі, які ви запам'ятали. Мета цієї вправи - відобразити на папері якомога більше деталей. Зачіска, особливості фігури, форма підборіддя і носа, овал обличчя і т.д.
3
Коли малюнок буде закінчено - порівняйте його з оригіналом, знайдіть всі відмінності і відзначте їх. Попрацюйте з іншою фотографією. Така вправа рекомендується проводити як мінімум один раз в день.
4
Вправа 2. Покладіть перед собою будь-який предмет, бажано, якщо він буде яскраво забарвлена. Це може бути який-небудь фрукт, квітка або іграшка. Сфокусуйте на ньому свою увагу і спробуйте відобразити його у своїй пам'яті. Через кілька хвилин закрийте очі і згадайте цей предмет.
5
Після цього відкрийте очі, ще раз уважно подивіться на предмет і порівняйте його з представленим вами чином. Визначте пропущені деталі, знову закрийте очі і постарайтеся поліпшити образ. Повторюйте цю вправу до тих пір, поки не зможете уявити предмет максимально точно.
6
Вправа 3. Спробуйте описати будівлю, повз якого ви щодня проходите. Найімовірніше, в перший раз ви не зможете згадати всі деталі споруди, ні форму даху, ні кількість і форму вікон, ні прикрас фасаду. Однак це зовсім не означає, що вам потрібно все це досконально знати і кожен день, проходячи повз будівлю, зупинятися і розглядати його. Просто постарайтеся більш уважно ставитися до будь-яких дрібниць і запам'ятовувати більше оточуючих вас предметів. Це допоможе добре тренувати пам'ять .
Корисна порада
Не лінуйтеся і щовечора в найдрібніших подробицях згадуйте все що відбулися за день події, і людей, яких ви зустрічали. Навчіться формувати асоціацію з усіма деталями і фактами, які необхідно запам'ятати.