Як навчити пірнати дитини.

Плавання сприятливо позначається на загальному стані здоров'я. Воно сприяє розвитку кровообігу, органів дихання, центральної нервової системи та опорно-рухового апарату. Особливо корисне плавання для дітей. Тим більше, що цей навик у них вже є, адже до народження вони вже мали контакт з водою. І завдання батьків полягає в тому, щоб розвинути цей навик і навчити малюка пірнати.
Вам знадобиться
  • Ванна з комфортною для дитини водою.
Інструкція
1
Новонароджений малюк вміє чудово плавати і затримувати дихання на рефлекторному рівні. Але через два-три місяці цей навик втрачається. Тому його необхідно відновлювати і розвивати. А щоб малюк не злякався, намагайтеся зробити водні процедури цікавими.
2
Вчити плавати і пірнати малюка слід тільки після остаточного загоєння пупка. Як правило, цей період займає два-три тижні.
3
Перед підготовкою малюка до водних процедур розігрійте його, зробивши масаж і виконавши з ним невелику гімнастику. Дітям до трьох місяців досить легких погладжувань, малюкам постарше можна додати розтирання. Масаж виконується по всьому тілу. Для цього злегка погладьте і розітріть дитині грудку, животик, міжреберні м'язи. Область сосків і серця не зачіпайте!
4
Руху під час масажу повинні бути безвідривно. Погладьте за годинниковою стрілкою животик: такі вправи сприятливо позначаються на роботі кишечника. Злегка помасажуйте ручки і ніжки. Через п'ять-сім хвилин можете переходити до водних занять.
5
Перед пірнанням необхідно навчити малюка затримувати дихання. До трьох місяців, поки ще рефлекс не втратили, це нескладно. Злегка подуйте дитині на личко. Як правило, при цьому малюки самі затримують дихання. Дитина повинна зрозуміти сенс слова «пірнаємо». Тому після виконання кількох «вісімок» (це одне з перших вже наявних умінь новонароджених) під час плавання у ванні скажіть: «Пірнаємо!» І дуньте на малюка. Повторіть таку вправу два-три рази.
6
Коли малюк засвоїть, що після слова «пірнаємо» потрібно затримувати дихання, почніть злегка збризкувати і вмивати малюка водою. Якщо ви бачите, що дитині подібні процедури не подобаються, не наполягайте, відкладіть їх на час. А пізніше повторіть.
7
Коли крихітка звикне до сбризгіванія і вмивання, приблизно через тиждень після першої вправи, однією рукою притримуйте підборіддя малюка, а інший зачерпніть воду долонею, скажіть «пірнаємо» і полийте дитині на личко. Частіше виконуйте цю вправу. Коли ви переконаєтеся, що дитина навчилася затримувати подих, а не просто замружуватися, можете переходити до наступного етапу.
8
Під час купання виконайте три-чотири «вісімки», скажіть «пірнаємо» і полийте малюка водою. Дитина повинна пригадати, що потрібно затримати дихання. Потім зробіть ще дві-три «вісімки», скажіть «пірнаємо» і різко, буквально на частки секунди, опустіть малюка під воду. Потім знову поплавайте. На перший раз досить одного-двох пірнання.
9
Потім поступово привчайте дитини знаходитися під водою по 1-2 секунді. Чергуйте плавання з пірнанням. Але будьте уважні: інакше дитина може наковтатися води, і тоді полювання до купання може надовго прірву.
10
Якщо малюк не хоче купатися, не наполягайте. Спробуйте іншим разом. Пам'ятайте: все має бути в міру.
Корисна порада
Перед купанням дитини підготуйте ванну. Спочатку помийте її господарським милом і обполосніть гарячою водою. Потім - дитячим милом. Ще раз обполосніть ванну. І тільки після цього набирайте воду. Вона повинна бути комфортної температури, 36-37 градусів. Поступово воду можна довести до 32-30 градусів.
Починати вчити малюка пірнати і плавати можна вже в самому ранньому віці, адже водне середовище для новонародженого є «рідною». Вона нагадує йому час, коли він ще знаходився в животику мами. Починати купання слід в маленькій ванні, потім переходити на звичайну ванну. Про що важливо пам'ятати коли вчіть малюка пірнати?
Інструкція
1
Починати заняття слід до трьох місяців, коли у дитини ще не пропав рефлекс затримувати дихання. Вода повинна бути мати температуру не нижче 36 градусів. Перші вправи можна починати з простого поливання дитини водою. Наберіть трохи води і полийте йому на маківку. Не можна бризкати водою прямо в обличчя дитини . Він може злякатися. Після 5-10 таких простих вправ можна починати плавно опускати малюка у воду. Якщо він постарше, то можна спочатку показати йому все на своєму прикладі. Нехай він спочатку поллє вас водою і побачить, що це не зовсім страшно.
2
Поки дитина перебуває у воді, вам слід покласти його на свою руку і притримувати голівку і плечико. Розмовляйте з малюком, він повинен знати, що ви поруч. Потім перевертайте на живіт. Однією рукою ви повинні підтримувати підборіддя, щоб в рот не потрапила вода, іншою рукою - груди і живіт малюка.
3
Потрібно придумати команду, по якій дитина буде затримувати дихання. Наприклад, «пірнаємо». Під водою дитині можна перебувати не більше двох секунд. Надалі поступово збільшуйте час до десяти секунд. Не забувайте похвалити і підтримати малюка. Він не повинен лякатися або боятися води. Купання має приносити йому лише задоволення.
4
Коли ваша дитина підріс, ви можете починати вчити його пірнати з бортика. Повільно підтягуйте його до себе, притримуючи за обидві ручки. Поступово він перестане боятися і буде стрибати самостійно.
5
Діти дуже люблять, коли батьки навчаються разом з ними, плавають поруч і пірнають. Існує безліч різних способів перетворити навчання у веселу гру. Наприклад, багато малюків люблять, коли тата підкидають їх угору і потім занурюють у воду. Корисно буде занурюватися у воду разом з дитиною, пускаючи бульки, які викличуть у малюка бурю захоплення. У басейні можна також грати з м'ячем. Наприклад, кидати його і плисти за ним, або ж діставати різні іграшки або яскраві предмети з дна басейну. Все це зблизить вас з дитиною і дозволить приємно і з користю для здоров'я провести вихідні.