Як зав'язувати пояс кудо.

В стилі єдиноборств кудо зовнішній вигляд має дуже велике значення. Це не тільки слідування традиціям, а й підтвердження майстерності. Наприклад, зав'язувати пояс кудо потрібно за певними правилами, висловлюючи увагу і повагу.
Інструкція
1
Все пояс а кудо мають певні розміри. Їх ширина становить 4 см, а довжина варіюється в залежності від габаритів власника. Вона повинна бути такою, щоб кінці зав'язаного пояс а не були нижче рівня колін або вище нижнього краю куртки. На одному з кінців розташовується емблема школи, а колір і кількість смуг відповідає рівню навчання учня або майстра.
2
Визначте середину пояс а і зафіксуйте її спереду на талії. Зробіть оборот навколо неї, щільно заведіть кінці назад за спину. Другим оборотом приведіть їх вперед, простежте за тим, щоб їх рівень був однаковим. Якщо це не так, розслабте пояс, вирівняйте кінці і знову затягніть.
3
Заведіть правий кінець пояс а знизу за обидва обороту і проведіть наверх. Опустіть його вниз і заправте за нього ж, намічаючи вузол, але не затягуйте його. Тепер лівий кінець пояс а підніміть вгору. Дотримуйтесь напрямок матерії, не допускайте скручування пояс а. Це потрібно не тільки для естетики, а й для того, щоб зберегти зовнішню сторону з емблемою і ім'ям.
4
Вставте лівий кінець пояс а в утворену на попередньому кроці петлю, а потім в верхній оборот навколо талії. Потягніть за обидва кінці, формуючи тугий вузол. Строго дотримуйте технологію, звіряйтеся з малюнками. Якщо у вас не вийшло, почніть з першого кроку. З часом рухи стануть звичними до автоматизму і не будуть віднімати багато сил і терпіння.
5
Майте на увазі, що кінці пояс а повинні обов'язково бути однакової довжини, це символізує гармонію між силою (тілом) і духом (душею). Перше представляє написана прізвище, друге - дані організації, яку представляє людина. Вважається, що їх розташування не важливо, але все ж краще зав'язувати силу праворуч, а дух зліва.
6
Білі пояс а носять тільки початківці, наступний за білим колір - фіолетовий. Взагалі ж учнівських квітів п'ять: фіолетовий, синій, жовтий, зелений і коричневий. Майстри кудо носять пояс а чорного кольору, які виготовляються тільки за спеціальним замовленням в Токіо.
7
Має значення і колір кімоно, тобто костюма, який носять всі займаються. Це неодмінний атрибут кудо . Тренувальні кімоно бувають тільки білого кольору з емблемою школи на лівій стороні грудей. Рукава закочуються по лікоть, а брюки широкі і довгі, до підлоги.