Як в'язати просту протяжку. петлі з протяжки в'язання.

При в'язанні на спицях можна домогтися різноманітних візерунків, комбінуючи різні види петель, додаючи або скорочуючи їх кількість. Існує кілька способів зменшити або збільшити число петель у в'язанні. І один з них - це проста протяжка.
Вам знадобиться
  • - пряжа (для виконання протягання дуже гладкі нитки краще не брати);
  • - робочі спиці.
Інструкція
1
Спочатку розберіться з термінологією слова «протяжка». Так склалося, що у в'язанні два абсолютно різних поняття отримали одну назву. Це слово може означати частина петлі, точніше сказати, нитка між двома петлями на правій і лівій спиці. Така протяжка може використовуватися при в'язанні для додавання петель. Для цього захопіть її лівою спицею і натягніть рухом від себе. Далі правою спицею захопіть петлю за задню стінку і витягніть робочу нитку на лицьову сторону в'язання. У вас вийшла додаткова петля на правій спиці.
2
Якщо під протяжкой ви маєте на увазі спосіб зменшення петель, то врахуйте, що вони бувають простими, подвійними і навіть потрійними. Протяжка з двох петель (проста протяжка) виконується наступним чином. Пров'яжіть одну петлю лицьовій і надіньте її назад на ліву спицю. Праву спицю введіть з лицьового боку в'язання в другу петлю, захопіть і витягніть через неї першу. В результаті у вас друга петля, яку ви не будете провязивать в наступному ряду, нахилена вправо. Вийшла проста протяжка.
3
Щоб петля після пров'язування була нахилена вліво, введіть праву спицю через дві петлі і витягніть через них робочу нитку на лицьову сторону полотна. У вас вийшло, що дві петлі провязани разом.
Зверніть увагу
У різних джерелах протягання називають по-різному. Просту протяжку можуть назвати подвійний через кількість пров'язується разом петель. Тому головне - вчасно зорієнтуватися і правильно зрозуміти зміст написаного. Подивіться по схемі або в описі, скільки саме петель беруть участь в протяжке.
Корисна порада
При бажанні петлі, пров'язуємо разом, можна нахилити як вліво, так і вправо. При нахилі вправо виходить той же результат, як і при виконанні простої протягання. На полотні досить складно визначити, яким із способів ви збавили кількість петель, якщо вони нахилені вправо. Тому з опису або малюнка вам потрібно розібратися тільки в напрямку петель, а як їх зменшити - як випадок підвернеться. Рішення може залежати від зручності виконання цього елементу особисто для вас.