Як прати джемпери.

Джемпер - це незамінна річ у гардеробі. Він зігріє в морози, осінню сльоту, весняну дощову погоду і річним прохолодним ввечері. Подібні вироби приємні до тіла, еластичні, стійкі до деформацій. Але при цьому вони потребують уважного догляду і певних умов прання.
Інструкція
1
При покупці джемпера ретельно вивчіть склад на етикетці. Там же зазначені правила по догляду за річчю у вигляді значків. Трапляється, що ці дані не завжди відповідають дійсності. Наприклад, на ярлику зазначено, що річ зроблена з бавовни, а обмацуючи виріб, ви розумієте, що це явно синтетика.
2
Щоб відрізнити натуральний матеріал від штучного, витягніть невелику нитку з виробу і підпаліть її. Натуральне волокно тліє повільно, синтетика спалахує і оплавляється. Також штучні матеріали мають специфічний відблиском і злегка «поскрипують».
3
Якщо виріб в'язане, уточніть склад пряжі, з якого вона створена. Тоді ви будете знати, як правильно доглядати за таким джемпером.
4
Ажурну або дуже тонку річ періть вручну або вибирайте в пральній машині програму дбайливого прання, використовуючи порошок для бавовни.
5
Для ручного прання візьміть кондиціонер для білизни або м'який шампунь. Бавовняний трикотажний джемпер без добавок періть при високих температурах.
6
Для прання кольорових виробів користуйтеся спеціальним миючим засобом. Очистку сильно фарбувальних речей проводите вручну або окремо від решти одягу.
7
Шерстяний джемпер теж краще прати вручну. Якщо річ кольорова, з'ясуйте, наскільки стійка така забарвлення. Руками подібний одяг періть у великому обсязі теплої води (не гарячою!), При цьому використовуйте м'який шампунь і не замачівая виріб попередньо. Через підвищеної температури річ може звалятися і сісти. Чи не викручуйте і не тріть одяг. Змивайте забруднення обережно, м'якими "жамкающімі" рухами.
8
За джемпером з шовкового трикотажу доглядайте дуже ретельно. Періть його тільки вручну і в теплій воді. Застосовуйте відповідний пральний порошок.
9
Якщо свій улюблений джемпер ви носите часто, то його пухнастий шар може скочуватися і збиватися. А це суттєво псує зовнішній вигляд одягу. Тому перед пранням весь збитий ворс обережно видаліть. Для цього використовуйте бритва або спеціальну машинку. У першому випадку дійте якомога акуратніше, щоб не допустити ушкоджень полотна.
Корисна порада
Трикотажний або в'язаний шерстяний джемпер не слід сушити на мотузці, краще після прання його злегка віджати, що не викручуючи, і розстелити на заздалегідь розкладений плед або покривало, застелені тканиною. Так вони не витягнеться. Періодично його треба перевертати.