Як відновити режим сну.

Режим сну може порушуватися при ненормований робочий день, коли немає необхідності лягати в один і той же час. Іноді винуватцями безсоння виступають і хвороби, наприклад, гормональні або нервові розлади. Відновити нормальний режим сну і неспання можна, правда, на це буде потрібно певний проміжок часу.
Інструкція
1
Складіть розпорядок дня. Виділіть на сон не менше 7-8 годин. Якщо ви лягаєте пізно, а встаєте після обіду, починайте поступово коригувати це. Щодня лягайте спати на 30 хвилин раніше покладеного часу, зрушуючи звичний режим. Це оптимальний варіант, так як ви не будете відчувати сильного дискомфорту.
2
Щоб скоріше заснути, прийміть теплу ванну з ефірним маслом іланг-ілангу або лаванди. Якщо у вас спостерігається алергія на ці компоненти, заварюйте пустирник з розрахунку 4 їдалень ложки на 500 мл окропу. Відвар виливайте в наполовину наповнену ванну. Після водних процедур лягайте в ліжко і постарайтеся розслабитися.
3
Іноді після зміни звичного режиму може мучити безсоння. Приймайте легкі заспокійливі засоби. Наприклад, настоянку піона, відвар меліси, пустирника або валеріани. Седативні настої вживайте 2 рази на день. Перший прийом повинен бути після обіду, а другий за 2 години до сну.
4
Якщо ви не втомлюєтеся за весь день, витрачайте енергію в спортивному залі. Якщо у вас немає на це часу, здійснюйте невелику пішу прогулянку перед сном. Це позитивно позначиться не тільки на якості сну, а й на загальному самопочутті.
5
Поступово режим сну і неспання нормалізується. Головне, дотримуйтеся його навіть на вихідних. Щоб людина звикла до нового розпорядку, потрібно від 15 до 20 днів, в деяких випадках і довше.
6
Зверніться до психіатра, якщо вас мучить безсоння, яка не піддається лікуванню в домашніх умовах. Можливо, що вам призначать снодійні препарати, які відпускаються тільки за рецептом лікаря. Не приймайте сильнодіючі кошти на свій розсуд, ви можете все тільки збільшити. Дотримуйтеся загальних рекомендацій, тоді режим сну нормалізується. Звичайно, вам теж потрібно буде посприяти цьому.