Як виробити дикцію. Як виробити швидку дикцію.

Погана дикція може завдати чимало проблем у житті. Нечітка мова ускладнює спілкування і є джерелом ряду психологічних комплексів. Однак виробити хорошу дикцію за відсутності проблем медичного характеру досить легко і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - диктофон;
  • - скоромовки;
  • - вірші.
Інструкція
1
Почніть з виконання дихальних вправ. Займіть зручну позу і постарайтеся робити рівномірні, глибокі вдихи і видихи, контролюючи їх ритм. Поступово починайте варіювати дихання, скорочуючи вдихи і подовжуючи видихи, а потім навпаки. Пробуйте вимовляти різні голосні на видиху. Тренуйте діафрагмальне дихання.
2
Виконуйте вправи для артикуляційного апарату. Не переживайте, що перший час ви будете відчувати болючі відчуття: поступово вони зійдуть нанівець, оскільки м'язи стануть більш еластичними. Багато проблем з дикцією обумовлені слабкістю губ і язика. Натренувавши лицьові м'язи, ви зможете домогтися більш чіткої мови.
3
Тренуйте дикцію за допомогою скоромовок. Спочатку промовляйте кожну з них повільно, звертаючи увагу на чітке вимова всіх звуків. Поступово нарощуйте темп, як і раніше контролюючи якість артикуляції. Під час вправ напружуйте м'язи обличчя і губ, перебільшуючи звуки.
4
заучувати і декламують вірші. Подібний метод не тільки допоможе вам застосувати на практиці вищеназвані способи виправлення дикції, але і дозволить вам отримати в результаті хороший поетичний багаж. Читайте вірші чітко, розставляючи інтонаційні паузи і контролюючи дихання. Аналогічне вправу можна проробляти і з піснями.
5
Читайте вголос прозу і записуйте свою промову на диктофон. При цьому бажано, щоб чутливість мікрофона була досить високою: тільки в цьому випадку ви зможете вловити всі нюанси вимови. Контролюйте плавність мови і чіткість звуків.
Корисна порада
Якщо ви маєте серйозні проблеми з дикцією, що не піддаються самостійної коригуванню (наприклад, картавість), доцільно звернутися до лікаря. Цілком можливо, що вам потрібно невелика хірургічна операція.